ISSN 1335-8715

Martin Pener

Martin Pener - kandidát Prievozu v komunálnych voľbách 2010

O priazeň voličov som sa po prvý raz uchádzal v komunálnych voľbách 2006. Vtedy som získal 1807 hlasov. Počet hlasov poslancov, ktorí boli zvolení v našom volebnom obvode, sa pohyboval od 1850 do 2182 hlasov. Na to, že som v Ružinove nevychodil základnú školu (veď koho iného osloviť s prosbou „voľte ma“ ako prvého, ak nie spolužiakov zo základnej školy a rodinu) pokladám miesto prvého náhradníka vtedajšieho volebného obvodu za veľmi dobrý výsledok.
12-11-2010 | Rôzne

redakcia

CEQLS: Charles Murray: Kolaps sociálneho štátu

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika vás pozýva na prednášku v rámci cyklu Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Tento krát bude na tému "Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu" prednášať Charles Murray z American Enterprise Institute.
06-05-2010 | Rôzne

redakcia

Slovensko v polčase reforiem

Týždenník TREND v spolupráci s CATO Institute z USA organizuje konferenciu "Slovensko v polčase reforiem". Jej cieľom je vytvoriť priestor na širšiu spoločenskú diskusiu o mimoriadne dôležitých otázkach sociálnych reforiem, vzdelávania, zdravotníctva a súdnictva.
05-05-2010 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS: Richard A. Epstein

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika si vás dovoľuje pozvať na ďalšiu prednášku z cyklu CEQLS. v rámci ktorého tentoraz bude prednášať Richard A. Epstein, profesor práva na University of Chicago na tému Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti
12-03-2010 | Rôzne

redakcia

Študentská esej 2009 - mladí autori, prihláste sa!

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika opäť vyhlásil esejistickú súťaž pre študentov stredných i vysokých (vrátane doktorandského štúdia) škôl. Tento raz na tému: "November 1989 a 20 rokov slobody" (Stav občianskych, politických a ekonomických slobôd na Slovensku dve desaťročia po páde komunistického režimu).
01-10-2009 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS Jesús Huerta de Soto: Finančná kríza a ekonomická recesia

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika Vás pozývy na prednášku profesora Jesúsa Huertu de Sota s názvom Finančná kríza a ekonomická recesia. Prednáška sa uskutoční v pondelok 28. september 2009 od 17.30 hod.
15-09-2009 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS Samuel Gregg: Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, v spolupráci s partnermi, Vás pozývajú na prednášku v rámci cyklu Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Tentoraz bude naším hosťom Samuel Gregg riaditeľ výskumu na Acton Institute (USA) s prednáškou na tému Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky
07-05-2009 | Rôzne

redakcia

Vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská esej 2008 a premietanie filmu Krátká dlouhá cesta

Konzervatívny inštitút si vás dovoľuje pozvať na premietanie filmu Fedora Gála, Krátka dlouhá cesta, ktoré bude spojené s vyhlásením výsledkov tretieho ročníka súťaže Študentská esej 2008, tento raz na tému: Osudové osmičky v dejinách Československa.
28-03-2009 | Rôzne

redakcia

CEQLS: MARCEL GUARNIZO (Ekonómia, filozofia a základy demokracie)

Budúcu stredu (10. decembra 2008) o 17:30 sa na pozvanie Konzervatívneho inštitútu uskutoční prednáška katolíckeho kňaza Marcela Guarniza na tému EKONÓMIA, FILOZOFIA A ZÁKLADY DEMOKRACIE. Ste srdečne pozvaní.
03-12-2008 | Rôzne

redakcia

Študentská esej 2008

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika vyhlasuje tretí ročník súťaže Študentská esej na tému Osudové osmičky v dejinách Československa /Udalosti rokov 1918, 1938, 1948, 1968 a 1988 z pohľadu študenta v roku 2008/. Prihláste sa aj vy!
19-11-2008 | Rôzne

redakcia

Demonštrácia proti ficoizmu

17. novembra, pri príležitosti 19. výročia Nežnej revolúcie sa bude v Bratislave konať demonštrácia proti politike vlády Róberta Fica. Mnohí z nás poznajú ten pocit. Neokomunistická vláda čosi vyhlási a nás sa zmocní kombinácia pocitov naštvanosti a bezmocnosti. 17. november je deň občanov. Je to deň, kedy aj TY môžeš vyjadriť spoločne s ostatnými svoj názor na správu tejto krajiny.
13-11-2008 | Rôzne

Roman Jančiga

Germánia a starobylosť Židov

Rímske cestopisy a opisy cudzích krajov a národov sa dnes všeobecne považujú za hodnotný zdroj informácií o antickej dobe. Funkcia týchto textov býva primárne posudzovaná podľa podrobností, ktoré obsahujú. Primeraný postup pri ich kritickom skúmaní zväčša spočíva v ignorácii mytologických častí a sústredení sa na ich faktický opis geografických a etnologických reálií.
10-10-2008 | Rôzne

redakcia

Akadémia klasickej ekonómie 2008/09

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Vysokou školou manažmentu otvárajú v akademickom roku 2008/09 ďalší ročník cyklu seminárov o ekonómií pod názvom Akadémia klasickej ekonómie (AKE).
23-09-2008 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS: José Piňera

Trojpilierové dôchodkové zabezpečenie je pod sústavnou paľbou vládneho kabinetu. Pritom ide o našu starobu. Mnohí tiež spochybňujú výsledky dôchodkového systému v Chile. Aký je vzťah medzi súkromnými a verejnými dôchodkovými systémamy? O všetkých týchto veciach príde na Slovensko prednášať jeho tvorca, José Piňera. Ste srdečne pozvaní!
30-08-2008 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS: Victoria Curzon-Price

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika Vás pozýva na prednášku Victorie Curzon-Price, profesorky ekonómie na Fakulte ekonomických a sociálnych vied Ženevskej univerzity. Témou bude Zvládanie rôznorodosti a konkurencia vo Švajčiarsku: príklad pre Európu?
06-06-2008 | Rôzne

Filip Pacalaj

Inostranec v Burjatsku

Rusko, to je zima, medvede a komunizmus. Sibír, to je ešte väčšia zima, viac medveďov a gulagy. A dlhodobá dobrovoľnícka práca je najlepšou príležitosťou, aby človek zistil, koľko z našich predstáv o tejto zemi sa zakladá na pravde.
19-05-2008 | Rôzne

redakcia

Pozvánka na seminár: Mosty z chudoby

Vo štvrtok, 22. mája 2008 sa v Bratislave uskutoční seminár americkej sociologičky Ruby Payne pod názvom Mosty z chudoby. Čitatelia Pravého Spektra sú na túto akciu srdečne pozvaní.
08-05-2008 | Rôzne

redakcia

Prednaska CEQLS: P. Garello (Tretia cesta ako slepa ulicka)

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika vás pozýva na ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Tentokrát bude hosťom profesor Pierre Garello s témou Tretia cesta ako slepá ulička: Francúzska skúsenosť.
13-03-2008 | Rôzne

redakcia

Študentská esej 2007

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika opäť uskutočňuje esejistickú literárnu súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl. Tentokrát na tému: Globálne otepľovanie – pravda a spoločenské mýty, s podtitulom: Prečo Al Gore nemal dostať Nobelovu cenu?
23-01-2008 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS: Ľuboš Pástor: Chicagská ekonomická škola

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci so Stálou konferenciou občianskeho inštitútu Vás pozývajú na ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/ tentoraz bude naším hosťom Ľuboš Pástor, profesor financií na University of Chicago, ktorý bude prednášať na tému Chicagská ekonomická škola a jej význam pre súčasnosť.
08-12-2007 | Rôzne

Peter Gonda

Slávnostné ukončenie AKE

Dňa 28. novembra 2007 sa v priestoroch Vysokej školy manažmentu v Bratislave uskutoční slávnostné ukončenie „Akadémie klasickej ekonómie" (AKE) v roku 2007, na ktorom budú odovzdané absolventom, spĺňajúcim podmienky, certifikáty.
23-11-2007 | Rôzne

redakcia

John O’Sullivan: Hodnoty a zahraničná politika (prednáška)

Na Slovensko pricestuje 8. novembra 2007 známy britsko-americký novinár, poradca Margaret Thatcherovej a autor knihy "Prezident, pápež a premiérka", John O’Sullivan. Všetci ste srdečne pozvaní na jeho prednášku.
03-11-2007 | Rôzne

Filip Likavčan

Dobrý anjel - pohľad do vnútra

Filip Likavčan opisuje ako funguje charitatívny systém Dobrý anjel. Zameriava sa na kontrolu toku financií, ktoré darcovia poukážu s úmyslom pomoci rodinám s deťmi, v ktorých je onkologický pacient.
19-08-2007 | Rôzne

Roman Jančiga

Agricola

Gnaeus Július Agricola sa narodil 13. júla 40 n.l. Jeho politická dráha začala v roku 66, keď sa stal tribúnom ľudu. Neskôr získal úrad prétora a nakoniec konzulát v roku 77. V tomto diele sa Tacitus zameriava hlavne na rozmedzie rokov 78-84. V tomto čase bol Agricola správcom provincie Britania a ako vojenský vojvodca porazil povstanie Britov v roku 83/84 n.l. V roku 85 ho cisár Domitian povolal späť do Ríma, kde mu bolo umožnené slávit triumf.
05-07-2007 | Rôzne

redakcia

Prednáška Michaela Novaka

Na Slovensko opäť zavíta Michael Novak. Jeho prednáška na tému "Ekonómia, etika a kríza sociálneho štátu" sa uskutoční tento štvrtok, 28. júna 2007 o 17.00 v Aule Maxime Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Všetci ste srdečne vítaní.
25-06-2007 | Rôzne

redakcia

Zákonník práce sa nás týka!

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo v našej krajine viac ako 500 000 nezamestnaných ľudí. V roku 2001 bola nezamestnanosť 19,2%, to znamená že približne každý piaty občan na Slovensku nemal prácu. Zákonník práce predstavoval iba dokument s množstvom paragrafov, ktorý nemal ambíciu riešiť skutočné problémy nášho hospodárstva.
17-06-2007 | Rôzne

redakcia

Prednáška CEQLS - Pascal Salin: "Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu"

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Veľvyslanectvom Francúzskej republiky na Slovensku, Vás pozýva na jarnú prednášku v rámci cyklu ekonomických prednášok CEQLS /Conservative Economic Quarterly Lecture Series/, ktorú prednesie významný svetový ekonóm, bývalý prezident Mont Pelerin Society PASCAL SALIN na tému: "Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu."
14-03-2007 | Rôzne

redakcia

Pozvánka na diskusiu o školstve

Občiansko-demokratická mládež a Stála konferencia občianskeho inštitútu Vás pozývajú na panelovú diskusiu, ktorej hosťami budú šéfredaktor Pravého Spektra, Lukáš Krivošík a analytička Konzervatívneho inštitútu, Zuzana Humajová. Témou bude otázka kvality slovenského školstva a možné riešenia.
27-01-2007 | Rôzne

redakcia

Pozvánka na akciu: „Svet 2007: Rok krízy, či pokoja?"

Kresťanskodemokratická mládež Slovenska - Bratislavský kraj Vás pozýva na konferenciu o perspektívach začínajúceho roku 2007 s poslancom NR SR za KDH, Františkom Mikloškom a šéfredaktorom Pravého Spektra, Lukášom Krivošíkom.
11-01-2007 | Rôzne

redakcia

Študentská esej a Akadémia klasickej ekonómie.

Na začiatku nového roku pripravil Konzervatívny inštitút dve zaujímavé akcie, do ktorých sa môžete zapojiť, ak ste študentami vysokých škôl. Ide o študentskú esej na tému "Odkaz Miltona Friedmana pre Slovensko" a súbor seminárov (ten už nielen pre študentov) pod názvom Akadémia klasickej ekonómie.
03-01-2007 | Rôzne

Martin Pener

Martin Pener – kandidát na miestneho poslanca v Ružinove

Už týždeň môžete na stránkach Pravého Spektra vidieť volebný banner člena našej redakcie Martina Penera. Nie len pre tých, ktorí bývajú v Ružinove, prinášame jeho predstavu, s ktorou sa uchádza o priazeň voličov.
23-11-2006 | Rôzne

redakcia

Európsky sociálny model pre Slovensko? Švédsky uhol pohľadu

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika si Vás dovoľuje pozvať na ďalšiu z cyklu prednášok v rámci Conservative Economic Quarterly Lecture Series (CEQLS), tentoraz na tému Európsky sociálny model pre Slovensko? Švédsky uhol pohľadu
13-10-2006 | Rôzne

Mária Nemcová

Prednáška: „5 rokov – ako sa zmenil svet po 11. septembri a čo očakáva“

Kresťanskodemokratická mládež Slovenska – Bratislavský kraj a Zahraničná komisia KDMS sa rozhodli zorganizovať cyklus prednášok pod názvom RES PUBLICA. Názov projektu „RES PUBLICA“ je názvom, za ktorým sa skrýva snaha podnietiť záujem členov KDMS a širokej verejnosti o „res publicu“ – čiže vec verejnú a participáciu na nej, resp. o veci verejné, aby sa jednotlivci a spoločenské skupiny nezatvárali do „svojich životov“.
25-09-2006 | Rôzne

redakcia

Prednáška Michaela Novaka v Bratislave

Slovensko na pozvanie Konzervatívneho inštitútu Milana Rastislava Štefánika opäť poctí svojou návštevou významný americký filozof a teológ Michael Novak. Ste srdečne vítaní!
05-07-2006 | Rôzne

Martin Pener

Na pamiatku obetí z 19. januára 2006

Na palube dopravného lietadla našich ozbrojených síl zahynulo 42 ľudí. Boli medzi nimi najmä vojaci, ktorým skončila náročná služba, čo nesie i veľké riziko smrti. Smrť sa im vyhla v miesta nasadenia. Počkala si na nich, až kým sa chceli zvítať so svojimi rodinami a priateľmi. Príspevok si chce uctiť pamiatku obetí.
23-01-2006 | Rôzne

redakcia

Alternatívy politického a ekonomického vývoja Európy (prednáška)

V rámci cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series (CEQLS), ktoré štvrťročne organizuje Konzervatívny Inštitút, bude dňa 8. decembra 2005 v Bratislave prednášať významný americký ekonóm William A. Niskanen...
30-11-2005 | Rôzne

Peter Frišo

Konzervativizmus – liek proti sekularizácii Európy? (pozvánka)

Institut svatého Josefa, Don Quichotte, Slovenský kruh Leva XIII. si Vás dovoľujú pozvať na konferenciu s názvom Konzervativizmus – liek proti sekularizácii Európy?, ktorá sa uskutoční 3. decembra 2005 od 9,00 do cca 17,00 hod v malej sále Katolíckej jednoty Slovenska v Trnave (1. poschodie).
16-11-2005 | Rôzne

redakcia

Whittaker Chambers: Svědek (prezentácia)

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, revue Impulz a týždenník .týždeň Vás pozývajú na slávnostnú prezentáciu českého prekladu knihy: Whittakera Chambersa Svědek.
04-11-2005 | Rôzne

Jozef Filko

"Wedding" alebo čo sa dozviete v rannej šou

Zdravím vás priatelia! Môj pobyt v USA sa pomaly ale iste blíži k polovici a ja zisťujem, že som akosi pozabudol na svoje články. V tom prvom som sľúbil, že napíšem čosi o tom, ako vyzerá typická americká svadba. No skôr, ako sa k tomu dostanem, mám niečo zaujímavejšie.
31-07-2005 | Rôzne

Jozef Filko

Z druhého brehu alebo ako som utrpel cultural shock

Drahí priatelia konzervatívci, liberáli, pravičiari, ľavičiari, socialisti, národniari, humanisti a ostatní nezávislí. Toto leto by som vám rád priniesol pár riadkov (ako hovorí kanadský Slovák Peter Breiner) z druhého brehu. Práve, keď píšem prvé riadky, sedím v lietadle na linke Praha – Brusel.
24-06-2005 | Rôzne

Ondrej Jombík

Čo príde po DVD?

Hoci je dnes rozvoj DVD technológie v plnom prúde, vývoj obrazových a zvukových nosičov neustáva. Debata o nástupníctve po dnešných DVD sa rozbehla.
10-01-2005 | Rôzne

redakcia

Pozvánka na stretnutie s nami

Klub žurnalistov Gilberta Keitha Chestertona vás pozýva na prezentáciu konzervatívno-liberálneho e-zinu Pravé Spektrum a na prednášku „Európska únia a ľavicový liberalizmus“, ktorú si pripravil editor Pravého Spektra, novinár a germanista Martin Hanus.
13-11-2004 | Rôzne

Martin Pener

Bratislavské komunitné združenie Pátera Schertza

Vážení čitatelia Pravého spektra… pokiaľ pravda v čase diktátu elektronickej komunikácie možno hovoriť o čitateľoch a nie iba o návštevníkoch webovskej stránky. Rád by som vás (menom celého v nadpise uvedeného subjektu) zoznámil s BKZ-PSH, teda Bratislavským komunitným združením Pátera Schertza.
12-11-2004 | Rôzne

Martin Kamenský

Relativizmus náš každodenný

Je mi smutno, že som si musel na prednej strane denníka prečítať titulok ako z dôb minulých. Je tomu už štrnásť rokov, čo sa naša spoločnosť snaží spolu s budovaním novej kultúry na pevných hodnotách, vyrovnať so svojou minulosťou. Veľa sa hovorí o komunistickom režime, poukazujeme naň a snažíme sa ho akosi z každej strany kritizovať.
20-11-2003 | Rôzne

Peter Martiš

ODM Bratislava k 28. októbru

ODM Bratislava si dnes pripomenula 85. výročie vzniku Československej republiky. Po desiatich rokoch a opadnutí emócii požadujeme opätovné zaradenie 28. októbra na zoznam štátnych sviatkov Slovenskej republiky.
28-10-2003 | Rôzne

Martin Pener, Roman Hegedüs

K prípadnému vojenskému zásahu proti režimu Saddáma Husajna v Iraku

Nielen uplynulé storočie nenechalo nikoho na pochybách, že vojna bola vždy krajným riešením medzinárodných sporov. Európa sa opakovane pokúsila o samovraždu koncom tridsiatych a štyridsiatych rokov 20.storočia, na konci ktorého sa navyše vágne prizerala genocíde v jej vlastnom (juhovýhodnom) teritóriu.
10-02-2003 | Rôzne

Michal Šula

Bratislavský snem ODM

Po tretí krát od vzniku bratislavského klubu ODM sa všetci jeho členovia mohli zísť na každoročnom sneme mestskej organizácie ODM v Bratislave. Delegáti snemu mali znovu možnosť vyjadriť sa k smerovaniu činnosti ODM Bratislava a po prípade to premeniť v personálnej rovine.
16-11-2002 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN VI.

O pokračovaní pravicového koalovania, Jirkovej liberálnej dobročinnosti, boji proti kovom, Vladovej USA-tour, poslaneckých telenovelách a jednom orgáne
21-03-2002 | Rôzne

Martin Hanus

Evolučný manifest

Vzhľadom na neustále ohováračské kampane voči našej pravicovej mládežníckej organizácii sme sa rozhodli uverejniť náš dosiaľ utajovaný programový dokument. Ten jasne dokazuje, že nie sme žiadni ultrapravicoví extrémisti, ale uvedomelí, umiernení liberálni konzervatívci obdarení citlivým literárnym pátosom. Zároveň vyzývame našich čitateľov, aby svojimi podnetmi obohatili naše evolučné perspektívy o nové programové prvky, ktoré zrealizujeme, akonáhle sa chopíme k moci. Náš čas sa totiž nezadržateľne blíži...
05-03-2002 | Rôzne

Peter Majer

Schusteriáda v Nitre

Peripetie okolo tristne byrokratického vysokoškolského zákona narobili zainteresovaným už nemálo vrások na čele, ale na akademickej pôde sa dá aj naďalej zažiť „kopec srandy.“
05-03-2002 | Rôzne

Michal Šula

Bratislavská ODM na plese v Banskej Štiavnici

V dňoch 23. až 24. februára Banská Štiavnica hostila ples, na ktorom sa zúčastnila početná výprava bratislavského klubu ODM. Ples bol organizovaný Nadáciou F.A.Hayeka, bratislavskou časťou ODM a Mladými Liberálmi.
27-02-2002 | Rôzne

Martin Hanus

Hokej ako zrkadlo spoločnosti?

Kto ešte nebol ministrom, nech sa hlási u súdruha Žinčicu. Akosi takto znela rada Satinského a Lasicu v jednom z ich dialógov pre všetkých ministrovania chtivých.
17-02-2002 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN V.

O csurkovských rodoľuboch, euroomáčke, pravicových vizionároch, masovom vkuse, výťahároch, komunisticko-ľudáckom porozumení a zostarnutej Irenke
17-01-2002 | Rôzne

Ondrej Jombík

PF 2002

Už takmer rok a pol uplynul od doby, v ktorej sa v hlavách zakladateľov bratislavskej ODM zrodila myšlienka založiť vlastný politicko-spoločenský internetový magazín. Keďže do konca súčasného kalendárneho roku ostáva už len pár hodín, je ten správny čas pre stručné bilancovanie doterajšieho pôsobenia nášho mladého e-zinu.
30-12-2001 | Rôzne

Michal Šula

Rok 2001, rok konsolidácie

Mladí ľudia na Slovensku sú všeobecne apatickí. Je pre nich priznačný nezáujem o veci, ktoré sa ich priamo netýkajú, o to viac o spoločnosť, v ktorej žijú. Je vraj zbytočné byť aktívnym a snažiť sa, keď aj tak nič nezmenia.
28-12-2001 | Rôzne

Martin Pener

Konzervatívny inštitút Milana Rastislava Štefánika

Neviem, či to bol zámer alebo len náhoda, že Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (ďalej len KI) sídli v tesnej blízkosti Štefánikovej ulice v Bratislave.
22-12-2001 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN IV.

Bez komentára...
09-12-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Oslavy 10. výročia ODM

Opis seminára o NATO pre mladých, oslavy a výročného plesu, snemu ODM.
09-12-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Milan Čič je muž, ktorý nevie, že nič nevie

Divadlo Stoka je známe svojími diskusnými večermi Domina Fórum. Tentokrát sa Stoka premenila na malý predvolebný ring. Moderátor Štefan Hríb zrušil predvolebné „ticho“ a vyhlásil kampaň, aby potenciálni župani mohli hlasno zašuchotať svojím perím.
13-11-2001 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN III.

O ďalšom slovenskom primáte, vykorisťovaní študujúcej inteligencie, liberálnom ľudomilovi a kvótach na pohlavie
03-11-2001 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN II.

O rakúskom Slovensku a chudákovi Schüsselovi, umelcovi Weissovi a priekopníkovi Koncošovi a rozdieloch medzi CHŠP a BSE.
01-10-2001 | Rôzne

Martin Hanus

ABSURDISTAN I.

V slovenských končinách sa nám rozhorel jeden veľmi „zmysluplný“, priam jazykovedný spor: je podmienečné zotrvanie SMK vo vláde ultimátom, alebo nie je?
31-08-2001 | Rôzne

Pavol Tóth

Prvá letná univerzita mládežníckych politických organizácií V4

V dňoch 9. až 13. júla sa v hoteli Šachtička pri Banskej Bystrici uskutočnila Višegrádska letná univerzita pravicových mládežníckych organizácií zo štyroch stredoeurópskych krajín, Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Toto podujatie nadviazalo na tradíciu pravidelného stretávania sa štyroch mládežníckych organizácií (Mladí konzervatívci, Fidelitas, Mlodzi konserwatysci, Občiansko-demokratická mládež), na ktorých sa účastníci venujú diskusiám o prebiehajúcom procese európskej integrácie a účinkovaní stredoeurópskych krajín v euroatlantických štruktúrach.
04-08-2001 | Rôzne

Miroslav Lopata

Letná univerzita European Democrat Students (EDS)

V dňoch 15. až 22. júla sa v Cyperskom Limassole a Nicossii konala jubilejná, v poradí už 25. letná univerzita European Democrat Students (EDS). EDS je mládežnícka organizácia Európskej ľudovej strany, European Peoples Party, ktorá bola založená v roku 1945 a dnes združuje štyridsaťjeden pravicových mládežníckych organizácií zo štyridsiatich krajín Európy a spolu reprezentuje viac ako 300 000 mladých ľudí. Slovensko od roku 1997 v EDS zastupuje Občiansko-demokratická mládež.
04-08-2001 | Rôzne

Michal Šula

Partneri: Mladí konzervativci

“Nebudeme li pilne studovati, budou z nás sociálni demokrati”, to je jedno z najznámejších hesiel českej skupiny mladých ľudí, ktorí si hovoria Mladí konzervativci. MK je partnerskou organizáciou ODM v Českej republike. Vystupuje ako organizácia mladých pravicovo orientovaných ľudí so záujmom o ekonomiku, politiku a kultúru.
16-07-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Akcie ODM

24-05-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Pohľadnica z Kodane

ODM má zase o jednu výbornú skúsenosť viac. Týždeň v Kodani sme strávili v spoločnosti našich milých hostiteľov z podobného cesta ako ODM, Konservativ Ungdom(KU). Pre mnohých z nás to bolo prvé stretnutie so Škandináviou, s Dánskom. S nižšou teplotou vzduchu sme rátali, s ubytovaním v hoteli "made in India", ktorý sa nám stal prechodným domovom nie, ale čo ťa nezabije, to ťa posilní. A my sme tam neprišli na dovolenku, aj keď vďaka milým hostiteľom, sme sa tak neraz cítili...
24-05-2001 | Rôzne

Vladimír Dolinay

Prezentácia ODM-BA, a jej jednotlivých sekcií:
1. sekcia kultúry

Občiansko-demokratická mládež Bratislava sústreďuje množstvo aktívnych, ambicióznych a iniciatívnych mladých ľudí s rôznymi zameraniami a záujmami. Aby sme uspokojili čo najviac ľudí s rôznymi záujmami, všetci naši členovia môžu pôsobiť v nejakej sekcii, ktorú si sami vyberú a ktorá združuje mladých ľudí s podobnými názormi. Vsetky tieto sekcie sa môžu vyjadrovať k aktuálnym spoločenským problémom, navrhovať riešenia, iniciovať kampane a projekty.
05-04-2001 | Rôzne

Ivan Poldauf

NDI

National democratic institute (NDI) je nezisková organizácia zriadená Demokratickou stranou USA, ktorej cieľom je podporovať demokratizačný proces vo všetkých regiónoch sveta a tým sa podielať na upevňnovaní demokracie v týchto krajinách.
22-03-2001 | Rôzne

Martin Hanus

Náš hosť na CEREBRE

Dňa 16. 2. 2001 v dopoludňajších hodinách sa na bratislavskom Gymnáziu J.Papánka (Vazovova 6) konalo študentské projektové a diskusné podujatie s názvom Cerebrum, určené predovšetkým pre žiakov gymnázia. Vďaka iniciatíve členov ODM sa podarilo na diskusiu o perspektívach školstva pozvať poslanca NR SR za Demokratickú stranu Petra Osuského, ktorý pred študentami vystúpil spolu s hlavným besedujúcim, ministrom školstva Milanom Ftáčnikom.
20-02-2001 | Rôzne

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 

Odporúčame
Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group