ISSN 1335-8715

Lukáš Krivošík

Gene Smiley: „Z Veľkej hospodárskej krízy sme sa nepoučili“

Gene Smiley (1940) je emeritný profesor ekonómie na Marquette University v USA. Špecializuje sa na americkú ekonomickú históriu a na ekonomickú teóriu rakúskej školy. V Bratislave prednášal na pozvanie Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika. Lukáš Krivošík sa s ním porozprával o súčasnej kríze a o podobnostiach s Veľkou hospodárskou krízou spred osemdesiatich rokov.
20-12-2009 | Rozhovory

Tomáš Kysel

Martin Lacko: "Nepoznám historika, schvaľujúceho Tisovu popravu"

Je to jeden z najpredávanejších, pritom však najmladších renomovaných slovenských historikov. Študoval históriu na Univerzite Komenského v Bratislave a vydal niekoľko publikácií. S jeho menom sa viažu prívlastky ako nezaujatý, či nezaťažený minulosťou. Čo si myslí o období 1939-1945 a jeho vplyve na súčasnosť, prezradí historik Martin Lacko.
27-11-2009 | Rozhovory

Lukáš Krivošík

Sean Gabb: „Potrebujeme novú hranicu“

Hovorí si britský libertarián. Začiatkom 90. rokov radil premiérovi Jánovi Čarnogurskému pri ekonomickej reforme, a tak spoznal Slovensko. Myslí si, že kresťanskí demokrati nerozumejú slobodným trhom a že naša civilizácia potrebuje na uchovanie slobody niečo ako objav novej Ameriky. Sean Gabb.
06-12-2008 | Rozhovory

Lukáš Krivošík

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)
29-06-2008 | Rozhovory

Lukáš Krivošík

Ben Novak: „Nesme za seba zodpovednosť!“

V Spojených štátoch vyštudoval právo a vykonával ho tam tridsať rokov. Potom sa vrhol na filozofiu a ako pedagóg sa presťahoval sem na Slovensku. V súčasnosti je srdcom bratislavského klubu fanúšikov Rona Paula, ktorý sa uchádza o republikánsku nomináciu na prezidenta USA. Predstavujeme vám Bena Novaka.
01-01-2008 | Rozhovory

Lukáš Krivošík, Jaroslav Daniška

John O’Sullivan: Thatcherová bola výnimočná

Tvrdí, že Reagan, Thatcherová a Ján Pavol II. sú príčinou porážky komunizmu. Bol zvláštny poradca britskej premiérky, ktorej radil, aby odmietla Maastrichtskú zmluvu o EÚ. Želá si, aby Európa mala náboženskú pravicu ako USA. Novinár a prvotriedny gentleman, John O´Sullivan. (NEKRÁTENÉ!)
20-11-2007 | Rozhovory

Matúš Demko

Andrej Mátel: „Nikomu nenáleží súdiť Boží ľud“

Boj o zasľúbenú zem je vo svojej najhlbšej podstate duchovným zápasom (Zrno 8/2007), myslí si teológ ANDREJ MÁTEL. V interview pokračujeme: tentoraz sa zhovárame o vnútornej politike Izraela, vzťahu Židov a kresťanov a o konšpiračných teóriách, podľa ktorých Židia ovládajú svet.
25-05-2007 | Rozhovory

Matúš Demko

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.
12-03-2007 | Rozhovory

Martin R. Čejka

O rumu, rytířích a budoucnosti Západu

Tento rozhovor so Sirom Charlesom A. Coulombom, rytierom pápežského Rádu sv. Silvestra, bol zverejnený na stránkach českého časopisu Te Deum. Sir Coulomb v ňom hovorí o vzťahu katolíckych tradicionalistov k demokracii, stanovisku k vojne s terorizmom a konečnom víťazstve, ktoré je podľa Písma definitívne naše.
15-09-2006 | Rozhovory

Václav Klaus

Rozhovor prezidenta ČR pro Učitelský zpravodaj

Dnes majú slovenskí školáci svoj prvý vyučovací deň v novom školskom roku. Keďže neočakávame, žeby prezident SR predniesol k tomuto dňu akúkoľvek zmysluplnú myšlienku, uverejňujeme aspoň rozhovor českého prezidenta Václava Klausa, ktorý s ním urobil český Učitelský zpravodaj. Nachádzajú sa v ňom totiž cenné a originálne postrehy o vzdelaní, reforme školstva a mytológií tzv. znalostnej ekonomiky.
04-09-2006 | Rozhovory

Lukáš Krivošík

Michal Meško: „Teraz sme jednotka“

Ešte ako stredoškolák na martinskom gymnáziu založil niekoľkonásobne ocenený študentský časopis, ktorý sa stal vzorom pre stredoškolské časopisy po celom Slovensku. Bol spolutvorcom populárnej webstránky Referáty.sk, ktorú po rokoch predal. Dnes je tretinovým spolumajiteľom kníhkupectva Martinus.sk. A jeho vek, 21 rokov, dokazuje, že človek nie je nikdy príliš mladý na úspech: Michal Meško. (neskrátený rozhovor, uverejnený v .týždni)
17-07-2006 | Rozhovory

Martin Pener, Lukáš Krivošík

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.
19-11-2005 | Rozhovory

Matúš Demko

Homosexualita - vec verejná, súkromná i cirkevná

Marcela Kopernická sa homosexualite začala venovať pred mnohými rokmi. Táto téma sa týkala akútne ľudí v jej blízkosti, na ktorých jej záležalo - a teda sa problematika homosexuality týkala aj jej samotnej. To bol prvý a najsilnejší podnet. Taktiež sa o homosexualitu začala zaujímať ako kresťanka a pracovníčka činná v kresťanskom poradenstve.
04-03-2005 | Rozhovory

Matúš Demko

Otroci falošnej nádeje

Ľudia z cirkví, ktorí inváziu siekt nevnímali len ako ohrozenie, ale i ako výzvu, založili v roku 1995 Ekumenickú spoločnosť pre štúdium siekt. Neskôr pri Ekumenickej rade cirkví v SR vzniklo aj odborné pracovisko – Centrum pre štúdium siekt. Jeho riaditeľom je Boris Rakovský.
01-02-2005 | Rozhovory

Lukáš Krivošík

Vítek: SDKÚ nehovorí vo frázach

Prinášame vám rozhovor s najmladším kandidátom na poslanca do volieb do Európskeho parlamentu, Filipa Vítka (narodený v Nitre 1982, www.vitek.sk), študenta Fakulty manažmentu UK. Vítek kandiduje za SDKÚ.
21-05-2004 | Rozhovory

Martin Hanus, Richard Mátéffy

"KDH musí vydržať"

hovorí v rozsiahlom rozhovore pre Pravé Spektrum podpredseda KDH Vladimír Palko
06-05-2002 | Rozhovory

Martin Hanus

Dve otázky pre Pavla Hamžíka

Na význam Konventu EÚ a rolu Slovenska v ňom, sme sa opýtali predsedu SOP Pavla Hamžíka, zástupcu slovenského parlamentu na rokovaniach o budúcej podobe EÚ.
04-03-2002 | Rozhovory

M. Hanus, S. Danilov, M. Drímalová

„PODSTATA POLITIKY JE MORÁLNA“

„Podstata politiky je morálna“, hovorí v rozsiahlom rozhovore pre Pravé Spektrum Štefan Hríb, šéfredaktor týždenníka Domino Fórum.
25-11-2001 | Rozhovory

Martin Hanus

„Rozhodujúci test pre prezidenta Busha“

Prinášame Vám rozhovor s Henrym Kissingerom o dôsledkoch teroristických útokov proti USA, uverejnený v nemeckom denníku „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ z dňa 14.9.2001
20-09-2001 | Rozhovory

Martin Hanus, Matej Krkoška

Rozhovor s Miklósom Durayom, podpredsedom SMK a poslancom NR SR

O vystúpení Strany maďarskej koalície z vlády, reforme verejnej správy, parciálnosti záujmov v politike SMK, rozhodovaní v slovenskom parlamente, občianskej alternatíve, Svetovom zväze Maďarov a perspektívach SMK.
25-08-2001 | Rozhovory

Michal Šula

Rozhovor s PhDr. Davidom Rýcom

PhDr. David Rýc je predsedom MK, v súčasnosti je interný doktorant na Inštitúte medzinárodných štúdií Fakulty sociálnych vied na Univerzite Karlovej, má 27 rokov.
17-07-2001 | Rozhovory

Vladimír Dolinay

Rozhovor s M. Lopatom, predsedom ODM

"Pokiaľ by sa nám podarilo zabrániť prijatiu novely Zákonníka práce v takej forme, v akej ju predkladá ministerstvo, považoval by som to za jeden z najväčších úspechov ODM vôbec", hovorí v rozhovore pre Pravé spektrum Miroslav Lopata, predseda ODM
05-06-2001 | Rozhovory

Martin Hanus

Ekologický extrémizmus obťažuje svet

Rozhovor s členom konzultačného zboru DS Radovanom Kazdom, krajinným inžinierom a odporcom "zľudovelých" teórií o problematike globálneho otepľovania.
02-05-2001 | Rozhovory

Mária Drímalová

Rozhovor s doc. Júliusom Filom

Prinášame Vám rozhovor s doc. Júliusom Filom, generálnym biskupom Evanjelickej cirkvi Ausburgského vyznania na Slovensku, ktorý prezentuje postoj evanjelickej cirkvi k interrupciám.
05-04-2001 | Rozhovory

Martin Hanus, Richard Mátéffy

„Sme lojálni k politike, nie k strane“

Rozhovor s poslancom NR SR Petrom Tatárom.
05-04-2001 | Rozhovory

Rastislav Červenka

Juraj Barta

Juraj Barta je v ODM od roku 1999. V septembri 1999 sa stal členom výkonného výboru. V októbri 2000 bol zvolený za podpredsedu ODM. Skôr ako sa stal činným v ODM vstúpil v roku 1998 do Demokratickej strany a to ešte netušil, že o tri roky sa stane jej podpredsedom. Ako bude teraz zvládať sedenie na dvoch stoličkách a o vzťahu vedenie DS vs. poslanecká skupina sa ho opýtal redaktor Rastislav Červenka.
22-03-2001 | Rozhovory

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 

Odporúčame
Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group