ISSN 1335-8715

Marián Šarkőzy

Večer na tému ... „nejsou lidi“

Hľadanie a tápanie sa skončilo. Štvrtkové večery na STV sa definitívne a nevyhnutne sformovali do signifikantného útvaru. Tak nevyhnutne ako príroda vytvára kryštály, kvaple a hmloviny, aby nás poučila o charaktere usporiadania častíc, vytvorila STV reláciu „Večer na tému“, poučujúcu nás vo výslednej forme o usporiadaní duší mysliteľov tvoriacich akýsi prirodzený think-tank dnešnej vlády, ktorý si síce aspoň zatiaľ neuvedomuje svoju vlastnú svojbytnú existenciu, predsa je však manifestáciou vyšších princípov, ktoré sa v konečnom dôsledku musia zmaterializovať.
12-12-2008 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.
26-01-2008 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Frázy, frázy a ešte raz frázy

Premiér Róbert Fico vo svojom verbálnom prejave často využíva isté heslá, ktoré neustále opakuje, zrejme aby boli pre jeho voliča ľahšie zapamätateľné. V podstate u neho nejde o nový úkaz. Kto trošku sleduje aj internetové diskusie, tomu neuniklo, že voliči Smeru začali po svojom guru dané floskule opakovať. Pozrime sa teda na ne zblizka.
27-08-2006 | Ficoviny

Dominik Baco

Príbuzní – stratení a znovu nájdení

Politológovia, sociológovia, ale aj niektorí novinári zrejme neradi nazývajú veci pravými menami. Tak sa stalo, že boľševická strana Smer bola označovaná za sociálnodemokratickú stranu európskeho typu a nacionalistická Slovenská národná strana bola zas označovaná za extrémistickú pravicovú stranu, ktorá, ak bude s niekým paktovať, tak len s ľudovcami.
06-07-2006 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Ľuptákov klon opäť zasahuje

To, že slovenská opozícia je vyprázdnená hodnotovo i intelektuálne, je známe už dlhšie. Majster politického sebastrápňovania Róbert Fico opäť prišiel s novou agendou. Tentokrát si na mušku vzal amerických imidžových poradcov Mikuláša Dzurindu.
11-10-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Zlepší Fico politickú kultúru?

Róbert Fico si za svoju účasť na oslave bieloruského dňa nezávislosti vyslúžil zaslúženú kritiku dokonca aj od vlastných súdruhov zo Strany európskych socialistov. No čo je najhoršie, ide o recidívu. V roku 2003 navštívil potenciálny slovenský premiér Minsk, tvrdiac, že ide otvárať príležitosti pre slovenských podnikateľov. Keďže Fico sa chystá povaliť vládu a byť ďalším premiérom, je dôležité vedieť, čo nás pod ním čaká.
16-09-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Ešte raz k Čaplovičovi

Poslanec strany Smer, Dušan Čaplovič, nie je známy svojím zmyslom pre humor, ale v článku v SME z 27. 7. 2005 („Berme si príklad z úspechu Škandinávie“) ho prejavuje až až. Pre Smer je tzv. znalostná ekonomika v skutočnosti rovnako prázdnym heslom pre predvolebné bilboardy ako kedysi „tretia cesta“.
30-08-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Švédsky model? Nič pre nás!

Smer vypustil ako navijak pre voličov ďalšiu donebavolajúcu ficovinu. Vraj chce u nás po voľbách budovať sociálny model po vzore Škandinávie a najmä Švédska. Na svete existujú presne dva dobré dôvody, pre ktoré je švédsky model na Slovensko absolútne neprenosný.
27-07-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík, Róbert Fico

Ficoviny o "sociálnej kriminalite"

Minulý týždeň prebehla na stránkach denníka SME zaujímavá prestreľka medzi šéfredaktorom Pravého Spektra, Lukášom Krivošíkom a predsedom strany Smer - sociálna demokracia, Róbertom Ficom.
13-05-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Nacionálny socializmus obchádza Slovensko

Tiché spojenectvo Smeru so SNS, ktoré do prezidentského paláca dostalo Ivana Gašparoviča sa v súvislosti s voľbami do zastupiteľstiev samosprávnych krajov opäť aktivizuje. Smer a SNS však môžu byť úspešní aj v parlamentných voľbách a v roku 2006 vytvoriť vládnu koalíciu. Takéto spojenectvo je logické pre obe strany.
16-04-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Robko a Zdeněk ako Laurel a Hardy

Po stretnutí s podpredsedom ČSSD a ministrom práce ČR, Zdeňkom Škromachom, nám Róbert Fico zvestoval prekvapujúcu novinu: „v Českej republike je životná úroveň vyššia ako na Slovensku“. Hm, a my sme sa už báli, že našu rubriku Ficoviny zrušíme pre nedostatok námetov.
02-02-2005 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

SMER, vzad!

Po štrnástich rokoch kľukatého vývoja sú všetci súdruhovia zase pod jednou strechou. V podstate stará dobrá KSS-SDĽ len v novom šate a preferenčne silnejšia, než kedykoľvek predtým. Kto by tomu neveril, nech sa pozrie na programové ciele Smeru, v prípade jeho účasti vo vláde.
19-12-2004 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Demagóga poznáš po reči

Kto v poslednej dobe sleduje výstupy Róberta Fica v diskusných reláciách, musí prísť k zaujímavému, hoci pochopiteľnému záveru. Predseda Smeru zredukoval svoj jazykový prejav na hlásanie niekoľkých jednoduchých slovných spojení, ktoré do nemoty opakuje stále znova a znova. Pozrime sa na ne bližšie.
13-11-2004 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Prečo nie je právny štát

Minulý týždeň vyšiel v SME článok Roberta Fica o žene, ktorá sa na slovenských súdoch nedomohla spravodlivosti a v zúfalstve napokon spáchala samovraždu (Prečo pani H. skočila pod vlak? Chýba právny štát, SME 21. 10.). Predseda Smeru tento príklad využíva na ilustráciu tvrdenia, že u nás chýba právny štát.
29-10-2004 | Ficoviny

Lukáš Krivošík

Díler so sociálnym cítením

Róbert Fico je najväčší díler v republike. Neobchoduje s kokaínom ani s pervitínom. Ba ani s ojazdenými autami. Jeho produktom je sociálna demagógia a ľavicový populizmus, ktorými útočí na emócie a najnižšie pudy voličov.
16-08-2004 | Ficoviny

Martin Hanus

„Objav“ roka – Fico je socialista!

Predseda strany SMER Robert Fico sa po septembrových voľbách aj slovami neodvratne vrátil tam, kde ako nepoškvrnený mladík začínal – k boľševikom. Novinári a politológovia sa po jeho plamennom parlamentnom vystúpení predháňali, kto prvý si tento „objav“ patentuje.
18-11-2002 | Ficoviny

 

Ficoviny

Ex-KSS, ex-SDĽ, ex-tretia cesta, najnovšie sociálny demokrat... Obdivovateľ Fidela Castra a Michaela Moora, ekonomický diletant, sociálny demagóg, ľavicový populista, táraj a odborník na všetko. Voda, ktorú Flašík predáva verejnosti ako kokakolu. Chlapík, ktorý tvrdí, že November 89 si ani veľmi nevšimol. Róbert Fico je nebezpečenstvo pre VAŠE peňaženky, pretože ako každý správny socialista vie lepšie ako VY, na čo máte minúť svoje peniaze. Ním avizované ekonomické opatrenia budú pre Slovensko katastrofou. Preto chceme demaskovať Ficove prázdne reči, vydávané za sociálne cítenie. Táto rubrika má za cieľ byť skromným príspevkom k jeho nezvoleniu za predsedu vlády v roku 2006. Leží nám na srdci skorý odchod R. Fica z politiky. V tomto zmysle dúfame, že túto rubriku budeme môcť čo najskôr zrušiť.

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 

Odporúčame
Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group