Pravé Spektrum - politicko-spoločenský e-zin www.Prave-Spektrum.sk

Z dejín sexuálnych úchyliek na blogu denníka SME
27-03-2006 / Tomáš Zavacký / Kultúrna vojna

23. január 2005: administrátor Bella nenápadne publikuje článok „Ako sa rodí pedofil“

http://bella.blog.sme.sk/c/1391/Ako-sa-rodi-pedofil.htm...

spolu s ním publikuje linku na článok „Pedofília – pohľad z druhej strany“ od prispievateľa harkona, ktorý prispel aj do jeho diskusie

http://www.xpress.cz/687...

Prostredie asi ešte nebolo zrelé na radikálnejší krok.

Potom sa na blogu SME objavil neobvykle vysoký počet sexuálne a inak neštandardných prispievateľov, ľudí s najrôznejšími závislosťami, depresiami a deviáciami. Postupne sa vytváralo ovzdušie „tolerancie inakosti“, romantizácie úchyliek a celkovej relativizácie hodnôt.

Administrátor Bella z času na čas uverejnil niekoľko „zaujímavých“ liniek či článkov, podobne administrátorka. Objavili sa blogom legalizovaní anonymní prispievatelia s bližšie nešpecifikovanými, ale o to výraznejšími úchylkami, ako aj celé rodiny pozoruhodných jedincov obhajujúcich najrôznejšie anomálie.

Jedným slovom, psychiatrická ambulancia by mohla pri blogu fungovať nepretržite.

Administrátor medzitým vytvoril špeciálnu kategóriu blogerov = VIP. Uvedomil si, ako všetci manipulátori, že ak izoluje vrstvu s privilégiami, bude mať manipuláciu nesmierne uľahčenú. Samozrejme, privilegované informácie musia byť utajené.

Potom prišiel blog Daniela Liddela, pedofila, známeho aj pod nickom harkon. Blog bol písaný presne v štýle všetkých pedofilných blogov, z pozície obete, ba až disidenta, „nič nie je ani dobré, ani zlé“, s dôrazom na to, že tento pedofil sa nikdy nedotkol, ani nechce dotknúť nijakého dieťaťa. Alebo to aspoň tvrdí. Ako to v jednej diskusii pekne povedal prispievateľ:

„Pan Liddel robi s citatelmi presne to co pedofil s detmi. Potichucky a nenapadne nas pripravuje na akceptaciu tejto hroznej sexualnej uchylky. Ved lubit je take romanticke...“

Vlna odporu a pobúrenia, ktorá sa následne zdvihla, snáď nemá v dejinách blogu obdobu. Dokonca diskutujúci, ktorí vždy patrili do ideovo protiľahlých táborov sa začali zjednocovať. Veliteľ blogu reagoval veľmi zdržanlivo, vznikol dokonca dojem, že nadržiava pedofilnému blogerovi, keď jeho príspevky, vrátane diskusných, ponechával, ale zmazal mnoho ostatných, protestujúcich, no údajne porušujúcich kódex blogu.Vo vnútri privilegovanej vrstvy rozpútal, spolu so svojimi prisluhovačmi, psychologickú vojnu proti opozícii, ktorá obsahovala vyhrážky, falošné obvinenia a prísľuby ťažších trestov.

Liddel konkrétne sa dopustil najzávažnejšieho porušenia nielen kódexu, ale možno aj zákona. Takmer desať dní mal vo svojich obľúbených stránkach linku na webstránku, na ktorej boli fotografie malých dievčatiek v „tangáčoch“, naaranžovaných do zjavne dráždivých a erotických polôh.

Tieto obrázky pochádzali z komerčnej pedofilnej stránky prevádzkovanej v štáte Utah, USA, kde si tieto obrázky za poplatok mohli záujemcovia z radov pedofilov stiahnuť. FBI túto stránku zrušilo, prevádzkovatelia sú zatknutí a obrázky boli označené za „child pornography“.

Po upozornení vedenie blogu linky spolu s upozornením zmazalo, ale tento bod sa nijako neobjavil v Bellovom článku, kde obhajuje ponechanie blogu. Naopak, Bella spolu s Liddelom v diskusii tieto obrázky a zmienky o nich zľahčoval, zatajoval, vymazával či obviňoval diskutujúcich z klamstva.

Bella, zatlačený ohromujúcou reakciou do kúta, prisľúbil vyžiadanie odborného posudku, napriek tomu, že predtým nemal problém zlikvidovať stránku aj bez posudku. Ako sa dalo čakať, posudok nebol od lekára, odborníka na sexuálne úchylky, či nebodaj odborníka na etiku, ale od psychológa povestného svojimi jarmočnými vystúpeniami v bulvárnych reláciách. To napriek tomu, že diskutujúci ponúkali súdnych znalcov v odbore sexuálnych deviácií či odborníkov na etiku (ktorých posudky sú dokonca k dispozícii). Namiesto toho Bella napísal dlhý článok, ktorý zatajil Liddelov priestupok, zjavne odporujúci kódexu a ponechal Liddelov blog na serveri. V záujme objektivity.

Keďže sa medzi protestujúcich zapojilo aj dosť VIP blogerov, zásah bol okamžitý. Nové interné nariadenie hovorí, že blogera možno zbaviť statusu VIP okamžite a bez udania dôvodu. A keďže z blogerov sa medzitým stali závisláci, ktorým je karma a pochvalné ódy od podobne postihnutých drogou, odpor bol okamžite potlačený a nastalo viac či menej nadšené prikyvovanie alebo mlčanie.

Ak sa v budúcnosti vedenie SME obráti na nejakého odborníka z oblasti sexuálnej psychiatrie, možno by nebolo zlé vyšetriť aj administrátorov. Chtiac-nechtiac sa človek musí zamyslieť nad tým, kto všetko pozná skutočnú identitu blogera Liddela. Boli aj Bellovi nadriadení oboznámení s tým, kto to je? Povolením anonymnej existencie sa administrátor zaručil za pedofila a ako skonštatoval jeden z diskutujúcich, pod každým Liddlovým článkom je vlastne podpísaný Bella. Treba len dúfať, že to nemyslel doslova a že okrem zdvojených spoluhlások v mene už títo dvaja nemajú nič spoločné.

Dúfajme, že pri vyšetrovaní, ktoré hádam po podaní trestných oznámení minulý týždeň bude nasledovať, nedôjde k škandálu príliš veľkých rozmerov. A také to boli dobré noviny...

Tomáš Zavacký


Ako reakcia na nekonanie denníka SME vo veci propagácie pedofílie na stránkach svojho blogu, vznikla petícia, ktorú podporuje aj redakcia Pravého Spektra. Môžete sa k nej pripojiť tu:

http://peticia.platon.sk/pedofilia...

Stránka obsahuje aj link, ktorý vedie k vyjadreniu administrátora blogov SME a k blogu predmetnej osoby. Takže si čitateľ o celej veci môže urobiť názor sám, z oboch strán, aj s vyjadreniami protistrany.

redakcia

Pravé Spektrum - politicko-spoločenský e-zin www.Prave-Spektrum.sk