ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: Omyl Petra Frisa
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 27-10-2005 11:43


Rad by som pocul odpoved priamo od Petra Frisa. Kedze Lukas tvrdi, ze to Peter ma dobre premyslene, tak by som uz rad konecne tu premyslenost videl. Zatial som sa len dozvedel, ze skolstvo ma mat pod rukou Cirkev, ale vobec nic o podmienkach, co je pre mna omnoho podstatnejsou otazkou.

Okrem toho musim opravit teba, libertarian. Presadzovanie silou nie je typicke pre konzervativcov, je to typicke pre cast konzervativcov. Podla mna je to mylna interpretacia krestanskych hodnot, lebo poznam kopu krestanov, ktory si to nemyslia, a ani z vyrokov sucasneho papeza (vid spominana kniha Sol zeme) som nic take nevypozoroval. Ani pan Hanak to netvrdi. Nemusi to pochopitelne nevyhnutne znamenat, ze su plnokrvni libertariani, napriek tomu vsak nie su s libertarianizmom v rozpore. Zase teda ide len o dalsi z omylov Petra Frisa.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group