ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: cenny prispevok autora a bezcenne reakcie
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 25-10-2005 23:08


> umoznuje reagovat ludom
Spravne. Vsetkym, co maju iny nazor, ho zakazeme vyslovit. Potom sa mozeme udusit vo vlastnom pocite nadradenosti, ktora je taka nadradena, ze ani nepotrebuje argumenty ;-).

> Mimochodom libertarian ukazal gnozu v plnom sate...
Mam tendenciu suhlasit, lebo pan Hanak ho sikovne do tej pozicie vmanevroval a libertarian to nezbadal. Tvoje argumenty, Peto, vsak tiez obsahuju kopu miest na kritizovanie.

Najviac mi osobne vadi, ze to trva asi mesiac, kym z teba vobec dostanem, ze ako si to vlastne predstavujes, a kym sa k tomu dopracujeme, tak hovoris o niecom uplne inom a stale sa rozculujes.

Dalej mam pocit, ze tvoja prva reakcia byva heslovita. Cirkev -> dobre, liberalizmus/libertarianizmus -> zle. Najma v svetle tvojej konecne zrozumitelnej predstavy o skolstve (nema ho mat stat a prirodzenou cestou sa ma dostat cirkvi), ktora tej Hoppovej vobec neprotireci, sa cudujem, ze jedno je herezou a druhe nie. Ale snad sa o dalsi mesiac dozviem, ako si to skutocne myslel ;-)

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group