ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: Omyl Petra Frisa
autor: Peter Friso
pridané: 23-10-2005 20:41


Jaj, prepac Peter, az teraz som pochopil, ze tie dve vety navzajom mali byt ale v kontradikcii, lenze z jednoducheho dovodu nie su, nebolo by ziadne skolstvo a uz vobec nie nejake skolska dochadzka, takze kto je k comu donuteny?

tu nejde o obhajobu/neobhajobu systemu, tu ide o moj pohlad na sucasny system

kde sa vyhybas? tam, kde nediskutujes o platnosti/alebo vyzname presadenia sa mojich nazorov, ale naopak hladas chyby v tvojej interpretacii prostriedkov na ich dosiahnutie /hoci ja som sa casto k tymto prostriedkom ani nedostal, lebo to zatial nie je nutne a realne/

zaujimave, ze ja som ani tak nepredkladal argumenty /v tych troch prvych replikach/ ako skor moje osobne nazory na usporiadanie niektorych veci...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group