ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: priama odpoved
autor: Dewey
pridané: 22-10-2005 16:24


Nerozchadzas, dostal si sa ale k tomu, ci je mozne nejake mierumilovne usporiadanie vztahov v spolocnosti bez nejakej autority a aka by ta autorita mala byt, aky by mal byt zdroj jej moci. A to sa dostavame k vlade zakona a demokracii.(to je moja odpoved). Ziadnu autoritu, ktora je uplne odtrhnuta od tych, ktorym vlade(=nelegitimna autorita s nelegitimnou mocou, opat politologia), nemaju na nu vplyv, su jej podriadeny nepotrebujeme. A z hladiska sukromneho zivota uz vonkoncom nie.(jedinou vynimkou je azda vztah rodic - dieta, kde autorita vypliva z toho, ze dieta je citovo a existencne "zavisle" na rodicovi, drzi nad nim ochrannu ruku(ciastocne sa vychova spaja s formami donutenie), ale ked prejdeme do sfery dospelych, tak takyto priklad urcite nenajdeme)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group