ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: priama odpoved
autor: Dewey
pridané: 22-10-2005 9:17


Zial, na otazku si mi neodpovedal.

Slachic bol zdrojom autority asi ako miesty bos mafie. Len potial by bola je autorita prirodzena a jeho mocenske postavenie legitimne, pokym by sa opieral o nenasilny suhlas jeho poddanych.
Takze ak hovoris o prirodzenosti tu sa neda najst.
Clovek nepotrebuje autoritu, rozhodne nie taku, na aku by nemal elementarny dosah resp. nevychadzala by z jeho vole a ktorej by bol nasilym podriadeny.(do istej miery to plati len o zakoch, ktore sa ale autoritou neosobnou, vztahuju sa na kazdeho rovnako a kazdy ma nane rovnaky dosah).
Ak niekto povazuje za autoritu "bulvarne hviezdy", je to vecou jeho a nepotrebuje ziadnych ludi, ktory by ho podriadili osvietenych autoritam, ktore mu vyberie niekto ini, lebo sa mu zdaju fajn. V stredoveku na vyber co sa tyka autority nemalo, islo o legitimnu autoritu a vydavat to za viac je nezmyselne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group