ISSN 1335-8715

05-02-2004   Juraj Karpiš   EUtópia   verzia pre tlač

Falošné eurá

Počet zhabaných falošných eurobankoviek, či euromincí bol podľa Európskej centrálnej banky (ECB) v uplynulom roku vyšší než v roku 2002. Podľa správy ECB z 22. januára bolo v roku 2003 zhabaných 551 287 falošných eurobankoviek.

Reakcia na príspevok

RE: s CB alebo NB?
autor: Zolo
pridané: 12-02-2004 0:30


PeterS,

FED je centralna banka, ako kazda ina. Vo vacsine krajin ma CB najvyssiu budovu v krajine a guverner CB je lepsie plateny, ako hlava statu. Ale ked sa nieco zomelie tak musi CB hajit narodne zaujmy.

Samozrejme, ze pocas nepokojov rozneho druhu bankovky emitovane CB nie su idealnym platidlom. Zlata minca viac zavazi, ako plno suchotavych penazi.

Inak, tvoj zoznam investicnych bank vyzeral zastaraly. Kuhn Loeb neexistuje, Chase odnedavna tiez, Rotschildovci vyzeraju byt rozlezeni po roznych organizaciach, Lazard je maly. Aspon to tak navonok vyzera.

Najvacsia chyba sa robi dnes, ze sa ekonomika povazuje za samostatny, nadradeny a nezavisly subjekt od politickej moci. To je zastaraly koncept este od cias Marxa. Dnes politicka moc dokaze aspon kratkodobo porusit ekonomicke pravidla, a na tom zarobit. Ci to robi dlhodobo... neviem. Ale dlhodobo, ako Keynes hutoril, budeme mrtvi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group