ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

Otazka pre Hayekovcov
autor: v.B
pridané: 21-10-2005 12:57


Zaujimavy clanok, nastolil problem ktory stoji za to si premysliet

Mal by som otazku pre tzv. hayekovcov (ci klasickych liberalov, ci starych whigov, ako sa obcas oznacuju). Sam sa k nim tak trochu hlasim a zaujima ma toto:

Stazuju sa, ze pojem "liberal" im ukradli socialisti ako Dewey. Napr. britska lib. strana sa od svojich whigovskych pociatkov prepracovala az k relativne soc. politike. Ako k tejto "kradezi" doslo ? Ako k nej vobec mohlo dojst ? Nie je to tym ze bud v samotnom liberalnom uceni, alebo v politickej praxi pri jeho uplatnovani je nieco co podporuje toto zlavicovenie ? Ak je tak (a fakty tomu naznacuju) tak autor zrejme poukazal na zaujimave mozne vysvetlenie.

Co si o tom myslite ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group