ISSN 1335-8715

16-10-2005   Dan Drápal   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Tři domy

Jak plyne čas, zmenšuje se i množství duchovních sil, které opravdu podstatným způsobem ovlivňují tento svět. Ano, buddhismus nebo hinduismus mají velký počet vyznavačů – počítají se na stamiliony. Hybnými silami současného světa však zůstaly síly tři: západní sekulární humanismus, islám, a židokřesťanská tradice.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: Peter Friso
pridané: 20-10-2005 22:39


Dewey, chcel by si moc od protestanta, aby Ti napisal ako vychadza liberalizmus z "krestanstva", vychadza totiz z bludarskej opozicie.

Preco by Ti mal autor nieco dokazovat /okrem toho, ze prave-spektrum zrejme nikdy nevidel/? Je to jeho nazor a moze ho napisat, temou jeho clanku nie je dokazovat to. To pouzivas pri kazdom diele taku kritiku, ze kritizujes kazdu premisu z ktorej autor vychadza?

Preco je v tej fraze "buh"? Preco pouzivate pojmy, ktore nemaju nic spolocne s vasim utopickym svetom? Co je dobro a zlo a na zaklade coho to posudzujes? Na zaklade coho vlastne cokolvek posudzujes?

Vyvrcholenim tejto tvojej uzasnej kritiky je obvinit protestanta z kriziackych vyprav, som sa pobavil


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group