ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Pre M.Hanusa :
autor: Dewey
pridané: 20-10-2005 7:28


Odpoved na to ci sucastou tela matky a ci ide uz o ludskeho jednotlivca, ktory je spojeny s matkou nenajdes vo hviezdach. Jednoducho, musis polozit nejake kriteria, na ktorych sa zhodneme alebo mozno aj nie. Ide o to, aby boli najrozumnejsie. A potom ak vidime ludsku bytost, je na mieste chranit jej zivot tak ako u akehokolvek ineho jednotlivca. V tomto vidim zliberalnu hodu s konzervativcami, nevidim ju len v kriteriach pre "ludsky zivot". Teba akoby nezaujimali, je ti jedno, ci je to ludska bytost. Hovoris, ze je sucastou tela matky ale na druhej strane hovoris o ludskej bytosti.(nie priamo tak som to pochopil).
Cize stat nema intervanovat v prospech ochrany zivota, lebo to je stat, lepsie je to nechat na svojvolu matky, pokym este mozno hovorit o to, ze dieta - ludsky jednotlivec je v nejakom spojeni s telom matky.
"Tvoj pristup je klasicky komunisticky - vsetko chcete zakryt zakonmi a zachranit ludztvo. Tento pristup sposobil najviac mrtvych v historii."
Nie moj pristup je klasicky liberalny, ochrana zivota je jednym zo zakladnych atributov vo svojej podstate najstrarsej liberalnej koncepcie minimalneho statu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group