ISSN 1335-8715

26-08-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

SNP 60: Začo sme bojovali?

Keďže komunistická historiografia štyridsať rokov neumožnila objektívne zhodnotiť SNP, postoj väčšiny z nás k tejto, ale aj k iným udalostiam 20. storočia bol ovplyvnený najmä tým, čo sa o tom tradovalo v rodine. Ja som vyrastal s dvomi, zásadne odlišnými verziami udalostí z roku 1944.

Reakcia na príspevok

SNP
autor: MJL
e-mail: mlichko000@sympatico.ca
pridané: 19-10-2005 4:49


Iste velmi podnetny clanok pre mladsiu generaciu Slovakov. Autor v mnohych tvrdeniach stoji na grunte, alebo nie je daleko od pravdy. Najvacsia chyba sa stala v politickej spicke povstania. Tam sme nemali spravnych muzov na pravom mieste. Prosili sme ako malicki ludia v Moskve, v Lodyne, Washingtone, vsetko zbytocne, lebo tamtie kanaly uz boli zablokovane za pomoci Benesa. Ked sa uz prihlasili do povojnovej CSR (bola uz povojnovy fakt), mali ziadat republiku federalnu. Z toho sa nemalo popustit. Konecne dnes kazdy vie: ze E. Benes bol z ludi, ktori sa bali faciek. Preto delegacia SNR v Londyne sa mu nemala klanat, mali ziadat federaciu oznamit to na tlacovej konferencii a zaroven ist na londynske velitelstvo OSS a ziadat neoficialnu dodavku zbrani z Bari, ktoru Americania na urovni OSS ponukali (kpt. Katek). Viacej a sirsie som o veci napisal v nevelkej knizke USA v Banskej Bystrici rok 1944, ktora vysla v roku 1994 na Slovensku. -mjl.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group