ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

RE: článok
autor: Robo
e-mail: birkusr@freemail.hu
pridané: 17-10-2005 23:47


Môžeš mi veriť, že nemajú. Napr. moja priateľka, inak veľmi inteligentná, ktorá rada číta všelijaké knihy a snaží sa byť informovaná o dianí vo svete, pracovala v lete ako brigádnička 12 hodín denne, povedala mi, že je to absolútne vyčerpávajúce, a nemohla si nájsť čas na to, aby aspoň poriadne prečitala články v týždenníku, nieto ešte na knihy.
Tebe, kto nemá zatiaľ inú robotu ako učiť sa, možno pripadá život jednoducho, a myslíš si, že byť dobre informovaný na utvorenie si objektívného názoru je také jednoduché, ale v skutočnosti vôbec nie je.
Voliči Smeru a pod. v priemere sú určite menej vzdelaný, to sa nedá spochybniť, ja som len poukázal na to, že je nespravodlivé, aby si sa negatívne vyjadroval o týchto ľudí.
čo sa týka súkromných škôl, existuje jednoduchá odpoveď na to, prečo sú nekvalitné u nás, a napr. v USA sú kvalitné. Pretože v USA existuje také množstvo bohatých ľudí, ktoré sú schopné "vyprodukovať" toľko nadaných detí, ktoré si zaslúžia, aby dostali ľepšie vzdelanie, než by dostali v nekvalitných amerických verejných školách, no a preto existuje zo strany ich rodičov plateniaschopný dopyt po súkromných školách.
Na Slovensku je naopak tak, že existuje dopyt po nekvalitných školách, aby bohatý rodičia nezostali v hanbe, že ich dieťa nie je schopné dokončiť štátnu školu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group