ISSN 1335-8715

16-10-2005   Dan Drápal   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Tři domy

Jak plyne čas, zmenšuje se i množství duchovních sil, které opravdu podstatným způsobem ovlivňují tento svět. Ano, buddhismus nebo hinduismus mají velký počet vyznavačů – počítají se na stamiliony. Hybnými silami současného světa však zůstaly síly tři: západní sekulární humanismus, islám, a židokřesťanská tradice.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: milton
pridané: 17-10-2005 17:05


"Liberalizmus vysiel z krestanstva?"

ano vysiel. je o tom pekny clanok od Jana Pavlika v casopise liberal cislo 6-7 rocnik 2002 strany 1, 10, 11, 12. stiahnut mozes tu: http://www.hayek.sk/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=...

samozrejme mozme sa bavit zas a znova aky liberalizmus atd. klasicky liberalizmus vychadza z krestanstva, jeho odnoze(ktore s nim maju spolocny len nazov) ktore zacali vsetko relatizovat dalej prisudzovat ludom vzemozne prava ako napr. pravo na vzdelanie sa potom zvrtli napr. do lavicoveho liberalizmus(z niecoho to pravo na vzdelanie treba zaplatit, vsakze).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group