ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

článok
autor: Robo
e-mail: birkusr@freemail.hu
pridané: 16-10-2005 18:14


Mne sa zdá, že autor článku má veľmi jednofarebný pohľad na problém.
Čo sa týka Fica a Smeru, myslím si o nich to isté, ale označiť ich voličov hlupákmi či neúspešnými ľuďmi, to je trošku veľká blbosť. Takzvaný "frustrovaní" ľudia, ktorí sú najčastejšie považovaní za voličov Smeru (alebo HZDS či KSS), sú vo vačšine jednoduchí robotníci, ktoré musia pracovať veľmi tvrdo, aby si zarábali nie veľmi veľa peňazí, a ak by aj títo ľudia mali na to čas, aby si preštudovali programy strán, aby sledovali činnosť politikov, aby si preštudovali ekonomiku atď., je otázne, či by verili politikom pravicových, terajšich vládnych strán, pretože ich škandály navodzujú dojem, že ich "úspešnosť" ako ľudí tkvie práve v tom, že okrádajú tých "menej úspešných".
No a tvrdenie, že na vine idiotizmu mladých ľudí sú nekvalitné štátne školy, a že súkromné školy sú oveľa lepšie, mi vyrazilo dych. Je síce pravdou, že slovenské školstvo treba poriadne zreformovať, ale súkromné školy sú o veľa rádov horšie, pretože na Slovensku platí pravidlo, že také školy navštevujú hlúpi žiaci bohatých rodičov, ktoré by neboli schopné dokončiť štátnu školu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group