ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

Libertarian
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 19:51


Zacinam verit, ze koncepciu minimalneho statu vymysleli konzervativci a ak su hentie nazory vydavas za liberalne, tak ta mozem ubezpecit, ze viac ako v liberalnom hnuti najdu oporu v neskorsej faze francuzskej revolucie.(z hladiska ideoveho)
Kam sa podel zaujem o tzv. negativnu slobodu (=co nesmies robit inym pod hrozbou trestu) a pokym napr. prikazania do velkej miery koresponduju s predstavou tzv. negativnej slobody a ty mas pocit, ze konzervativci stoja v tomto na inej strane barikady ako liberali, tak by si sa mal pozriet okolo seba, ci tam nekraca niekde sudruh Marx alebo s figovym listom ozdobeny Bakunin.(ospravedlnujem sa za ironicky nadych prispevku)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group