ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

Zabavny clanok
autor: Lahvac
pridané: 11-10-2005 1:31


"Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia...Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť? "

Za tie prve veci moze pravica, za vojny ludia, za USA anglicania, za NATO amici, za podnikatelov moze obchod a privatizacia sa da zvalit na kdekoho:)

"Väčšina mne známych publicistov, ktorých si mimochodom veľmi vážim, si myslí, že za to môže úpadok a premena západnych (európskych) hodnôt a rôzne somariny o relativizme prúdiace k nám z Paríža, Berlína či Bruselu."

Ktori publicisti si myslia, ze za platene zdravotnictvo, atomove zbrane alebo USA moze "relativizmus" europskych miest?

"S tým súvisí, alebo skôr príčinou týchto smutných udalostí, je rozširovanie sa rôznych pseudohumanistických strán a zoskupení, ktoré si dávajú nálepku socialistické, sociálnodemokratické a pod."

Socialni demokrati mozu za USA? Vazne, takto to vypliva z tvojho textu. Teoriu argumentacie vam ucitelka este nevysvetlovala, vsak?

"Súhlasím s komentátormi, ktorí to považujú za dôsledok toho, že západná Európa „staré časy“ nezažila a kto sa predsa poučí z cudzích chýb? Nemôžem ale súhlasiť s názorom, že títo falošní spasitelia a chlebodarci sú schopní ovplyvniť myslenie a názory slovenskej mládeže. Aspoň nie vo všetkom a všetkých. "

Ake stare casy? Kto su ti falosni spasitelia a chlebodarci? Socialisti? A preco nemozu ovplynovat myslenie mladeze?

"Groteskné argumenty"

Zaujimave, toto slovne spojenie napada mne pri citani niektorych clankov na tejto stranke.:)

"Po páde železnej opony nám mohli byť príkladom politiky, ekonomiky či ostatného verejného života jedine Spojené štáty. To, že boli o 20 rokov dopredu pred ostatnými krajinami, hovorilo niečo o správnosti ich cesty."

Ako sa prejavovalo, ze boli 20 rokov dopredu?

"Napriek tomu, z čias komunizmu nejakým zvláštnym spôsobom (myslím že sa tomu hovorí totálna hlúposť a zaslepenosť), dopravilo sa na Slovensko stelesnenie zla v podobe hore spomínaných strán. "

Socialni demokrati sa "dovalili" v roku 1989?

"Mladí a natešení stranníci mali tesne pred revolúciou veľa detí, ktoré o 10 rokov neskôr pochytali od svojich rodičov veľa zlého. "

Tak sa snazte, nesedte pri pive a mnozte sa, nech od vas deti pochytaju vela dobreho:)

"Deti chodili do školy, a stále sa presviedčali o pravde, ktorá vlastne pravdou nebola."

Ako sa da presvedcit o niecom, co nie je pravda?

"Väčšina z voličov či z budúcich voličov Smeru, KSS alebo HZDS v živote nečítala zahraničnú tlač alebo preklad zahraničného autora, noviny čítajú len občasne, aj to tie nesprávne a radšej si pozrú iné denníky. "

Noviny sa delia na spravne a nespravne. Dobre, sudruh Cunik, za tento nazor by vas v minulom rezime pochvalili:). Btw. ja som volic smeru a pravidelne citam zahranicne noviny i zahranicnych autorov. Nejak vam nesedim do schemy.

"Najviac ich zaujíma vtip. Ani nie tak vtip ako obrázok, na ktorom je vtip vytlačený. "

Intelektuali nesmu mat radi obrazkove vtipy?:D

"Nedostanú sa k nim články a diela Hayeka, Johnsona, ale ani Asha či Eca. A preto nemôžu porovnávať. Nemajú pohľad z oboch strán. Nemajú dokonca objektívny pohľad ani jednej strany. Nemôžu vedieť, ani čo sa deje v Česku a kto je Paroubek, nieto čo je v Anglicku alebo Amerike."

Johnson sa ku mne naozaj nedostane, na propagandu nemam cas ani naladu. Inak som si isty, ze vacsina mladych laviciarov vie, kto je Paroubek a co sa deje v GB a USA.

"V súčasnosti sú bohatí bohatými len vlastnou zásluhou, a nie vďaka okrádaniu chudobných. "

A potom, ze nemas rad vtipy.:D:D:D:D

"Samozrejme, zadarmo. Nech nám to zase zaplatia tí šikovnejší."

Sikovnejsim skolu tiez platil stat.

"Logicky si predsa nebudú píliť konár pod vlastným zadkom. Okrem toho existencia osnov, ktoré sa nedajú nejakým spôsobom prispôsobovať, neposkytuje ani priestor na diskusiu na hodinách."

Kolkokrat si sa pokusil v triede zacat diskusiu o problematike?

"Lenže z čoho pramení nenávisť voči Amerike? Američania prišli vo viacerých momentoch 20. storočia na pomoc ostatným národom, na pomoc, nie že by sa „pchali kde ich netreba“. Pomohli vyhrať 1. SV, 2. SV vyhrali prakticky len oni a Briti"

Vychodny front nebol? Aj ten si vymysleli laviciari?

"Stačí si porovnať Južnú a Severnú Kóreu a dá sa zistiť, ktorý smer je lepší."


Demokracia je naozaj lepsia ako diktatura. Avsak, myslim, ze to bolo jasne kazdemu pred precitanim tvojho clanku.

"Len vďaka nim sme teraz slobodní."

Na namestiach teda nestali studenti ale americania?:D

"Závisť? Možno. Skôr prirodzený odpor človeka k násiliu. Ako je ale potom možné, že je niekto (nie v Palestíne, môj spolužiak !!!) schopný povedať po útoku na Dvojičky že tak im treba, nemali sa hrnúť, kde ich nevolali. Aj vygumovaný chudák si predsa musí uvedomiť, že tí ľudia v mrakodrapoch boli presne takí istí ako on."

Aj vygumovanemu chudakovi musi byt jasne, ze tie tisice ludi v Cile, ktore zabil rezim udrziavany amikmi boli ako on.

"Možno to je tým, že Amerika je v súčasnosti jediná veľmoc. Boja sa, že by Amerika mohla ovládnuť aj nás? A aj keby, bolo by na tom niečo zlé?"

Vazne sa pytas co by bolo zle na tom, keby nas ovladol iny stat?

"Potom ma len zaujíma, či im nevadí EÚ, ktorá nám mimochodom už zobrala riadny kus slobody, napríklad tým, že si nemôžem kúpiť pekné čínske tričko namiesto škaredého francúzskeho?"

V ktorej osade zijes, ze u vas nedostat cinske tricka?

"Na druhej strane sa ale po strednej alebo vysokej škole chystá polovica mladých do Ameriky, zarobiť si peniaze. Na prachy im je dobrá, čo?"

V minulosti boli ludia, ktori nestrpeli na svojom uzemi ludi, ktori s nimi nesuhlasili. Volali sa komunisti. Ale to spravodlive rozhorcenie ma dojalo, mas bodik...

"Všetky hore spomenuté veci smerujú k Ficovi."

USA, podnikatelia a atomove zbrane smeruju k Ficovi? A co s nim chcu?:D

"Svojimi výkalmi je schopný oblbnúť 30 percent voličov."

Som si isty, ze o Ficove vykaly sa nezaujima vyznamnejsie percento volicov SMERu, zaujimaju nas jeho nazory.

"Z toho vyplýva, že 30 % voličov nepoužíva svoj mozog na nič viac, ako na riadenie základných životných funkcii."

Ale nie, vyuzivame ho aj na okradanie bohatych, ktori na nas cele noci tvrdo makaju.:D

"Každý normálny človek musí predsa pochopiť snahy o falošnú solidárnosť, orezávanie slobody a populizmus zo strany člena Socialisickej internacionály a nemusí pritom ani veľmi vedieť čítať medzi riadkami."

Ja snahy o falosnu solidarnost, orezavanie slobody a populizmus nechapem.

"Všetky bludy sa nám akosi podozrivo často spájajú s ľavicou."

Ale co, vsetky bludy sa predsa vzdy spajali s Janom Husom a Martinom Lutherom:D

"Ľavica sa nám akosi podozrivo často spája so štátnym školstvom."

Ja som navstevoval statne osemrocne gymnazium a ziadny laviciar sa s nami nespajal. Vlastne jediny politik, kto k nam prisiel agitovat bol Sebej.

"Školstvo sa nam akosi podozrivo často spája s mladými.":D:D:D:D:D:D...to nie je moja reakcia ale reakcia kamarata-konzervativca, ked som mu skopiroval tuto vetu. Ospravedlnujem sa za porusenie autorskych prav:D.

" Pokiaľ nebudú prevažovať súkromné školy nad štátnymi, nebude prevažovať ani slušná mládež nad tou zdeformovanou názormi učiteľov živených štátom"

Prosim najdi si popoludnie a postav sa pred sukromnu skolu. Myslim, ze zmenis nazor na sluznu mladez produkovanu sukromnymi skolami.

"Potom nám už nezostane nič iné, ako sa zase spoliehať na USA."

Tak sa nemame coho bat, amici nas predsa vzdy pridu zachranit len co dozeru hamburger:)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group