ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: odkaz
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-10-2005 8:48


Klaus naozaj zovseobecnuje (ako sam priznava) , ale zial - v zasade ma pravdu, ze intelektuali maju tendenciu uznavat STAT ako vyrobcu DOBRA. Teda uznavaju socializmus. Mozno je to tym, ze "drobni" robotnici , rolnici najlepsie chapu, ze tovar sa da vyrobit iba PRACOU , nie ako statna davka. Zial, robotnici maju tendenciu povazovat za pracu iba manualnu cinnost.
A my, chudaci libertariani , sme medzi dvoma kamenmi - uznavame aj pracu kapitalistu, ale bojujeme proti STATU , ktori slubuje robotnikom PLACU BEZ PRACE.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group