ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

Pre M.Hanusa :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-10-2005 8:39


Martin Hanus : Tvoj nazor, ze :
„ ... aby som poukazal na disporporcnost, s akou libertariani vnimaju clo ako absolutne zlo (o ktorom netreba ani na chvilu pochybovat) a na druhej strane su im lahostajne omnoho zasadnejsie veci - napr. tie potraty, “

- Porovnavas dve absolutne ROZNE veci.

Clo – to je nasilie statu voci obcanovi. , vztah STAT <> OBCAN
Potraty – to je OSOBNE rozhodnutie MATKY .

A pretoze LIBERTARIANSTVO je teoria o vztahu STAT <> OBCAN , tak v tom tvojom druhom priklade NIE JE libertarizmus vobec obsiahnuty. Jednoducho povedane , > NIE JE vhodne riesit jednou vetou VSETKY pozemske problemy naraz.
Osobne nesuhlasim s potratmi, ale ako libertarian mam problem zatahovat tuto zalezitost do zakonov a politiky statu. Telo matky je jej OSOBNA vec.


K tvojej dalsej “otazke” :
“Ok, tak ma presvedc, ze zabit bezdomovca je zle. Ale nieze mi to budes vnucovat zakonom a posielat na mna fujstatnych polisov!!!”

- TOTO som uz ozaj od teba necakal. ! ZAKLAD libertarianstva je zaruka osobnej bezpecnosti a majetku. Realizovana zmluvnymi vztahmi. Dalsie detaily ti nebudem pisat, pretoze AK NECHCES pochopit, nemozem ta prinutit. Naozaj nevies nic o ZAKLADNYCH atributoch libertarianstva, ktore tak intenzivne kritizujes ??????????????? Toto uz nie je z tvojej strany priatelske podpichovanie, ale drza arogancia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group