ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: pre M.Hanus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-10-2005 7:56


I. Terajsiu "rovnu" dan samozrejme nepovazujem za rovnu (rovnaku) , pretoze VIAC diferencuje rozne prijmove skupiny, ako ta predtym. Az danovnikom nad pol miliona je vyhodnejsia ako bola predosla.

II. K mojmu nazoru, ze :
"Ak su dane ROVNE (absolutne , nie percentualne ) , tak NEDEFORMUJU ekonomiku"
- ak su dane selektivne, tak zvyhodnovanim niektorych sa tyto zvyhodneni presadia na trhu , hoc ti lepsi skrachju. A obcan plati drahsie vyrobky. Toto ti je asi jasne ?
Navyse - velke dane znechucuju ludi pracovat. Ak pri zvyseni hrubeho prijmu nepocitim vyssi uzitok, tak mi ta namaha nestoji za to, a spomalym. Niektorym sa skor oplati chodit na urad prace a vybavit si spusru roznych davok a podpor.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group