ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Martin Hanus
pridané: 09-10-2005 21:38


Tak ale pokial bude stat prerozdelovat take kvantum penazi, je logicke, ze cela verejna pozornost sa bude sustredit na stat - a nie napr. na VUC-ky, kde sa tiez deju onakvejsie svinstva... Keby stat prerozdeloval 10 percent HDP ako za Franza Josefa, neboli by sme vsetci tak posadnuti jeho kontrolou, zakonmi o pristupe k informaciam atd..., a bol by cas aj na normalne veci.

Charita moze vyzerat aj inak: ceska ODS zvazuje zavedenie danovej asignacie, ktora by umoznovala poslat iste percento dani nie statu, ale rodicom.

Tiez si myslim, ze kazdy by si vedel najst nadaciu, charit. organizaciu, ktorej moze doverovat. Vobec to nevidim tak cierne, do kasicky v kostole som dnes daval peniaze s pokojom v dusi - nasemu fararovi a kaplanovi verim o cosi viac nez nasim statoprerozdelovacom...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group