ISSN 1335-8715

05-02-2004   Juraj Karpiš   EUtópia   verzia pre tlač

Falošné eurá

Počet zhabaných falošných eurobankoviek, či euromincí bol podľa Európskej centrálnej banky (ECB) v uplynulom roku vyšší než v roku 2002. Podľa správy ECB z 22. januára bolo v roku 2003 zhabaných 551 287 falošných eurobankoviek.

Reakcia na príspevok

RE: deweyho nezmysli
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@p.ls
pridané: 07-02-2004 16:50


Inak Zolo, vies ako mi pripada cela debata s laviciarmi?

Predstav si ze v krcme sedia spolu laviciar a praviciar. Praviciar drzi nad zemou pohar piva a tvrdi, ze ked ho prestane drzat, padne na zem a rozbije sa.

Laviciar nesuhlasi! "Nie, nie, nie! Ked ten pohar prestanes drzat, tak vyleti smerom nahor, narastu mu kridla a on sa vznesie k vysinam!"

Nato, praviciar pusti pohar a on sa rozbije. "Co som ti hovoril?" Opyta sa svojho lavicoveho kolegu. Ten premysla, vezme do hrsti celu racionalisticku filozofiu a po chvili tvrdi, ze to, ze sa pohar rozbil raz este neznamena, ze sa rozbije znovu.

Vypita si teda dalsi pohar s pivom a pusti ho k zemi. Pohar sa... ake prekvapenie znovu rozbije. Laviciar teda zopakuje experiment este devatdesiatsedem krat a pohar sa po upusteni vzdy znovu rozbil.

Na devatdesiatyosmy krat sa sice pohar znovu rozbil ale laviciar zacne svojho pravicoveho kolegu presviedcat, ze "trochu predsa len vzlietol". Praviciar toho ma uz dost.

Po dalsich desiatich rozbitych poharoch uz v krcme ziadne nie su. "Musime zmenit krcmu a skusit to v inom pajzli", navrhuje laviciar, lebo sak fyzikalne zakony su vsade ine. Odidu teda bez zaplatenia, krcma skrachuje a laviciar svoj experiment pokracuje v inej krcme.

Po dalsich desiatich poharoch, ktore sa rozbili a ani nahodou sa nevzniesli k vysinam navrhuje laviciar zmenit tekutinu v pohari. Nefunguje to! Ani s Red Bullom to nefunguje lepsie a to v reklame este hovorili ze "dava kridla".

Potom ako laviciar porozbijal vsetky pohare v krcme je dlazka uz cela mokra a klzka, a ostatni chlapi uz zacinaju padat na hubu. Laviciar vstava od stola, chce im pomoct vstat, no sam sa posmykne a zlame si vazy. - Ono Boh ma vzdy posledne slovo, pomysli si praviciar.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group