ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: DEWEY :
autor: Dewey
pridané: 09-10-2005 2:55


Nerozumiem, kde vidis rozpor v mojich nazoroch.

V provom rade, nestrhava sa len na prerozdelovanie a charitu. Ale ok, bavime sa o tej casti, co ide na rozne sluzby alebo davky.

To "suhlasi" by som dal do uvodzoviek, vacsina podla mna nad tym ani nerozmysla. Mozno obcas nad tym, co je to to DPH, a preco ho on "musi platit" a "ini nie" a pod.

Ale je uplne jasne, dobrovolne nikto neda take mnozstvo penazi. Je jasne, ze ked niekto nie je svojim ludom ochotni dat, napriek tomu, ze firme sa dari, o moc viac, ako ho nuti stav na trhu prace,(jedine z hladiska motivacie/produktivity) nebude sa hrnut robit ani charitu a rozdavat.
Otazka stoji tak, do akej miery je ta kvazi charita kompenzaciou, uplatenie moci z jedneho zdroja(politicka moc) na vyvazenie zlych dosledkov moci vyplivajucej z ineho zdroja(ekonomicka moc) a do akej miery su tyranske, tyraniou vacsiny, alebo po "vasom" - lupezou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group