ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Dewey
pridané: 08-10-2005 7:40


Ano, polozil som ich sugestivne, necakal som odpovede ;-)
"Nedokazem predvidat rozhodnutia statisicov ludi, ci a kolko by boli ochotni prispievat."
Martin, ale ja mam problem obdarovat akukolvek organizaciu, pretoze sa bojim, ze peniaze budu spreneverene a pomoc neorganizovana na spravnom stupni bude menej efektivna ako ta statna. Proste vidim problem/riziko v kazdej vacsej organizacii(nie len v state, kde ale verejna kontrola existuje, ci uz cez novinarov,opoziciu atd. ano nie je dost ucinna) kde niekto, kto ma priamy interest na ich efektivnom nakladani neparticipuje na riadeni, alebo su jeho moznosti vzhladom na velkost organizacie obmedzene.
Nemam cas sa zapajat do chodu mensich organizacii, aby som na svoje peniaze dozrel.(o tomto probleme som sa bavil s viacerymi ludmi v mojom okoli, niekedy aj preto, nie len preto, co som napisal vyssie, davaju radsej "tenistom").
A cirkev v moznosti rozhodovat o peniazoch a ich nakladani, kontrolovat hospodarenie vobec nedava priestor svojim darcom. A pokym budu stavat drahe kostoly, ktore maju zhltnut stamiliony, len aby upozornili na svatostanok, aby ho nahodou niekto neprehliadol, tak skutocne neviem, preco by som mal verit, ze budu mat motivaciu peniaze davat najma na charitu.
Myslim, ze by nam smutno z hladiska poctu ludi nebolo, len z hladiska sumy a organizovanosti pomoci.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group