ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Pre M.Hanus :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-10-2005 13:59


Zle som sa vyjadril. Myslel som, ze Hoppeho nazory hodnotis silne kriticky, ale tvoj konzervativny (?) kolega Krivosik pise , napr. aj v clanku O Slovakovej dusi podobne kriticke nazory ako Hoppe. Lenze Hoppe ich pripisuje konzervativcom, Lukas ich opisuje ako vacsinovy slovensky naturel. Lukas ma silne proti-etatisticke nazory vo svojich clankoch, etatizmu pripisuje zasadnu vinu za spolocensky upadok.
Tym rozporom som myslel rozpor tvojich a Krivosikovych nazorov. Podla tvojich hodnoteni by bol Krivosik LIBERTIANOM.


Uryvok z vasej vzajomnej diskusie :
„To Martin: No vidis, ja som aj za zakaz interrupcii, aj za zrusenie ciel, aj za rapidne znizenie dani. Myslim, ze nikde nie je napisane, ze mozes mat len jedno a druhe nie. Slabou strankou tohto clanku je, ze neponuka ziadne univerzalne pravidlo vo vztahu k daniam a clam. Martin, to citanie Buchanana ti skodi. Rad hovori o strate dobre platenych americkych miest v prospech Ciny. Ked si pozries cisla americkej nezamestnanosti zistis, ze to vobec nie je dramaticky problem. „

- skoda, ze ste nepokracovali. Na liberalnej fronte sme sa jasne mi libertariani distancovali od liberalnych socialistov. Ale vy konzervativci sa tvarite jednotne, hoci v nazoroch na etatizmus a socialne prerozdelovanie ste silne rozdeleny.
Jasne stanovisko k etatizmu, soc.prerozdelovaniu, nacionalizmu, k slobode obcana,... by vyjasnilo vase vnutorne vztahy. Aj vztahy s libertarianmi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group