ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

pre M.Hanus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-10-2005 9:27


Vo svojej reakcii na Lukasov (nesmely) nazor si sa opytal :
" Takisto sa nikto nevyjadril na moju otazku: preco ano nizkym daniam, ale nulove cla? "

- Jednoduche. Dane (hlavne nizke) su prispevkom obcana k fungovaniu potrebnych veci. Ak su dane ROVNE (absolutne , nie percentualne ) , tak NEDEFORMUJU ekonomiku. Su na principe > KAZDY PRISPEJE ROVNAKO.

Clá - selektivne ovplyvnuju ekonomicke spravanie subjektov, selektivne zvyhodnuju, teda DEFORMUJU ekonomiku. (Cla su vlastne tvorene za tymto ucelom). Cla su v jednej kategorii so selektivne nastavenym zdanovanim > (napr. ludia s inicialami "M.H." budu platit iba tretinove dane voci inym, eroticke casopisy budu mat duplovanu DPH, ..... )

Skoda, ze (vnutrokonzervativna) diskusia Hanus - Krivosik zamrzla hned na zaciatku. Indukuje to, ze "vnutorna rozporuplnost konzervativizmu" nie je iba Hoppeho vymysel, ale je pritomna aj na PRAVOM SPEKTRE. A nie je vhodne ju vynasat na svetlo bozie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group