ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Otazka pre libertarianov
autor: Martin Hanus
pridané: 06-10-2005 22:21


Ja vlastne ani nechcem tvrdit, ze tento moj priklad legitimizuje cla ako cosi fajn. Rovnaka "procolna" argumentacia by sa dala totiz pouzit aj pri krajine, ktora ma nizsie podnikove dane/lepsie podnikatelske prostredie atd., cim tiez v medz. konkurencii zvyhodni svoje podniky. Napr. nase mudre hlavy by zratali, ze madarska firma v tom ci onom odvetvi plati o tolko ci tolko menej dani/odvodov, a preto jej priamoumerne zvysime cla, aby sme dorovnali podmienky nasim zdanovanym chudacikom... Podla "mojej" logiky by sa teda cla mohli uvalovat do zblbnutia.
Ja ale univerzalne pravidlo (na rozdiel od Lukasa) nepotrebujem, ciel chcem co najmenej a co najnizsie, ale neodmietam ich ako cosi zvrhle od podstaty, co sa nikdy nesmie pouzit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group