ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Pre DEWEY :
autor: Dewey
pridané: 06-10-2005 20:16


Libertarian, ta konkurencia ma zmysel vtedy, ked vedie efektivnesej alokacii zdrojov, takemu rozlozeniu, aby sa dosahovala najvacsia produktivita.(ak je konkurencia, tak aj cena bude najnizsia)
(tzv. nebudeme tu pestovat banany a v afriek nebudu pestovat hrusky, Ricardo dal praktickejsie priklady,mrkni v googly ak chces). Ale ak sa konkuruje tak, ze najaky narodny stat znizuje ekonormy,externalizuje naklady na ukor vlastnych obcanov,okrada ich - vyvlastnuje,znizuje ochranu zamestnanca, ktori si ju vzhladom na postavenie na trhu(co je dosledok neefektivnej konkurencie, ked si ho nemusia zamestnavatelia preplacat) nevedia vymoct sami, deje sa to, o com hovoril Smith, ze sa posuvaju mzdy pod tu hranicu, kedy uz clovek prestava byt clovekom. Tak mi povedz, co moze byt dosledkom konkurencie na takychto vychodiskach a kde tam vidis liberalne predstavy o konkurencii? Zial nemam tu co nove povedat, ako povedali henti pani v 18-19.tom storoci.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group