ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Martin Hanus
pridané: 06-10-2005 20:13


Polozil si sugestivne otazky a mne sa s nimi nejak nechce polemizovat, ani nedokazem. Predovsetkym plati, co som napisal predtym: v mojom idealnom state (haha, uz rozpravam ako utopicky libertarian), ktory prerozdeluje okolo 20 percent HDP by sa myslelo v ramci tzv. socialnych uloh statu iba, resp. najma na najpotrebnejsich (aby prezili). Nedokazem predvidat rozhodnutia statisicov ludi, ci a kolko by boli ochotni prispievat. Krestania by asi viac davali na cirkev - a nepriamo i na charitu. Neviem to odhadnut, viem len, ze by takyto maly stat s tolkou mierou "financnej" slobody povedal o nasich ludoch daleko viac nez 48-percentny Leviatan. A mozno mas pravdu, bolo by nam z toho smutno...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group