ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: M. Hanus :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-10-2005 7:43


Celkom jasne som napisal, ze na externality by obcania dobrovolne prispievali , napr. aj na armadu.

Samozrejme, keby (citujem teba)"Keby nikto nechcel, nebude armada? " , tak by nebola. Ale snad aj v dnesnej demokracii ludia armadu chcu. Azda mas nazor, ze v demokracii existuje armada PROTI VOLI VACSINY ludi ? Preco by ju potom nechceli, ak ju dnes chcu ! Rozdiel by bol iba v tom, ze v pripade jej DOBROVOLNEHO ZMLUVNEHO financovania by mohli od nej ocakavat kvalitu, ktoru teraz nemame moznost ziadat - lebo v nasom mene vsetko riadia politici.

ALE - napriek tomu , opakujem, toto su iba detaily v porovnani s tym vsetkym, co dnes statny moloch rozhadzuje, nici, skodí.
Dnes ide VACSINA nasich dani na absolutne hluposti - nie na armadu. Obrovsku cast dani premrhaju priamo v statnej sprave. Akakolvek cinnost financovana STATNYMI uradnikmi je 2 az 5 krat drahsia, nez pri sukromnom financovani. A cez ich ruky prejde 360 MILIARD Sk. NASICH penazi.! O TOTO IDE HLAVNE.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group