ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Martin Hanus
pridané: 05-10-2005 10:39


Dewey, varime z vody. Ja neviem, ako by vyzerala nasa spolocnost/charita atd., keby stat neprerozdeloval tych zhruba 48 percent HDP, ale trebars 20 percent. Tych minus 28 percent vsak vobec neznamena, zeby sa malo/muselo znizit socialne zaopatrenie tych najpotrebnejsich. Tych 20 percent (co je rocne vysoko nad sto miliard) stale bohato staci na armadu, policiu, istu mieru prerozdelovania v zdravotnictve, zakl. a strednom skolstve a adresnu zachranovaciu siet. Kopec uradov, sluzieb, pridavkov na deti bohatych rodin by odpadlo, a tak by ista cast z uvolnenych zdrojov mohla smerovat na sukromnu charitu. Kolko, netusim. Ale tvoja dilema podla mna nbeplati. Aj pri zasadnom okresani funkcii statu moze stat plnit charitativne soc. funkcie, na rozdiel od dneska vsak efektivne, a nie tak, ze bezhlavo vyhadze rocne 11 miliard na deti - takym, ktori to vooobec nepotrebuju.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group