ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: M. Hanus :
autor: Martin Hanus
pridané: 05-10-2005 10:26


Nerozumiem kritike za pojem vynutenej solidarity - socani medzi vynutenou a dobrovolnou solid. nerozlisuju. Ty rozlisujes tak, ze vyn. solid. pokladas za kradez, no inde si pisal, ze pripustas existenciu i iste ulohy statu (armada atd.) - na to vsak potrebujes ludi zdanit. Schvalujes teda kradez?

Po druhe, ja som netvrdil, ze ty alebo ja pokladame za legitimny iba ten stat, ktory ma iste socialne funkcie, ja som napisal, ze drviva vacsina ludi to takto vnima. Zaloz si stranu a napis si do programu zrusenie vsetkych funkcii statu okrem armady. Na kolko percent odhadujes zisk tejto strany?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group