ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Martin Hanus
pridané: 04-10-2005 15:27


Akurat som vcera cital clanok o cirkevnych organizaciach, ktore si viedli v reakcii po Katrine nesmierne dobre - pohotovo, rychlo s predstihom na rozdiel od lokalnej a federalne vlady a najma efektivne. U nas ta tradicia nie je, lebo vsetci pokladaju nielen pomoc, ale aj starostlivost vlady za cosi samozrejme, nase prirodzene ludske pravo. Mas teda pravdu, ze ak by sa zo dna na den znizilo prerozdelovanie o 60 percent, nemusel by tu hned nastat rozmach charity, ale postupne by sa to menilo, o tom som hlboko presvedceny...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group