ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Dewey
pridané: 04-10-2005 7:17


Bezdomovci su casto ludia, ktori maju problem so socializaciou, preto je velky problem im pomoct, to nie je casto otazka penazi.
Som zvedavi, ako by sa utopisticka "slobodna spolocnost" postarala o deti, ktorym by strata davok, ktore dostavaju ich rodicia, ci uz priamo na ne, alebo nepriamo, podkurila.
Ak nie je motivacia pomahat dnes, hoci pri 65%(to cislo mas odkial?) tak nebude ani potom. O co viac penazi ide myslis na charitu po znizeni dane z prijmu FO? Velka cast charity, ak sa robi, aj tak nejde na triko FO.
Pozri sa na taku organizaciu s takym rozpoctovym potencialom ako cirkev a pozri sa na jej efektivitu v chatitativnych cinnostiach. Zopar odhodlanych jednotlivcov, ktorych najdes aj v samosprave a mimovladkach, ktore natahuju ruku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group