ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Otazka pre libertarianov
autor: Jojo K
pridané: 03-10-2005 23:05


Libertarian by ti samozrejme odpovedal, ze nie je ochotny prijat ani cla ani dane. Kedze ja sa nerad skatulkujem a su mi v niektorych oblastiach blizke i konzervativne hodnoty, tak skusim. Okrem toho co napisal Peter, sa mi zda udrzat nizke dane realnejsie ako nizke cla.

Cla mozu vyriesit len okamzity stav a nikto nemoze zarucit, ze po niekolkych rokoch nenastane opat situacia, ked bude opat treba zvysovat aby sme si udrzali pracovne miesta. Tak isto do hry vstupuju dalsie rozvijajuce ekonomiky, ktore mozu cenu danej komodity este viac znizit. Tu sa da oponovat, ze v krajinach ako Cina a India sa cena prace casom zvysi, ale je utopiou mysliet si, ze potom nasim vyrobcom siahneme na ich clo. A co nove vynalezy, bude sa nane vztahovat nove clo?

Cize podla mna, clo moze vyriesit len okamzity stav a s velkou pravdepodobnostou sa po urcitom case najde niekto lepsi a dostaneme sa spat do situacie, ktoru sme uz raz riesili. Preto udrzat clo na nejakej percentualne rovnakej urovni je nemozne.

Aj ked som dost skepticky aj voci tomu, ci dane sa daju udrzat na rovnako nizkej urovni, z praktickeho hladiska o mnoho jednoduchsie ako cla.

Dobru noc


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group