ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: trosku inak
autor: Martin Hanus
pridané: 03-10-2005 17:02


Podpisujem, len si myslim, ze tu vzdy budu nejaki ludia, ktori nie su schopni zodpovedne rozmyslat. Niekto si povie: nech im treba a nech na to doplatia. Jasne, tito ludia nemaju nijaky narok na blahobyt ani na luxus, ale verejna autorita (obec, blabla, stat) by mali garantovat nejaku najspodnejsiu socialnu siet - aby nezomreli smadom, hladom. Debata o tom, ze nemusi stat, vystaci si charita, je teraz trochu iluzorna - vsetci dobre vieme, ze na to, aby bol stat vnimany obcanmi/volicmi ako legitimny, ista miera VYNUTENEJ SOLIDARITY musi existovat. Bojujme za to, aby bola co najnizsia, ale povedat, ze kazda dan, kazda davka, je nasilim, kradezou, a nebude pokoj a harmonia, kym to cele nezrusime, podla mna nikam nevedie...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group