ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Hoppe
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-10-2005 10:11


K nazoru, ze :

" Este v jednej veci suhlasim s Martinom a rozchadzam sa s vacsinou libertarianov: vojensky priemysel. Mozno je to tym, ze mam este v pamati Sovietsky zvaz alebo prilis pozeram Gundam, to je vlastne jedno. Ale nemyslim si, ze libertariani externe hrozby uplne ignoruju. "

- Nemyslim si, ze libertariani nechapu potrebu napr. armady. Libertariani chapu potrebu tzv. "externalit" , na ktore musia prispievat vsetci na urcitom uzemi. Tusim takto sa nazyvaju tie potreby, ktore si z principu nemoze kupovat kazdy samostatne. Asi by ich bolo viac, nez iba armada.
Vdaka za clanok.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group