ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

Autorovi clanku :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-10-2005 10:03


Reakcia p. Hanusa na Hoppeho clanok NIE JE vyvratenim Hoppeho nazorov, ale DOKAZOM SPRAVNOSTI Hoppeho tvrdenia o rozporuplnosti. Konzervativci proste nedokazu prijat externu kritiku svojich nazorov, aj ked ta kritika je skoro zhodna s ich vlastnymi nazormi.

CHYBY konzervativcov Hanus vidi , povazuje ich za chyby, ale sucasne si mysli, ze ked 1 kilogram chyb rozreze na desat mensich chyb, uz to chyby nie su. Lenze tak to nie je. Nasilne zdanovanie JE LUPEZ bez ohladu na velkost zdanovania. Akurat ze je menej neprijemne.

Aj ako neprofesional vo filozofii si myslim, ze Hoppe NEBERIE konzervativcom ich nazory , on iba nesuhlasi S PRESADZOVANIM konzervativnych nazorov pomocou statneho prinutenia. Nesuhlasi s ETATIZMOM.

Hanusova reakcia ukazuje, ze pre konzervativca je milsi socialista pouzivajuci konzervativnu terminologiu a formalne sa hlasiaci ku konzervativizmu , nez libertarian (ne-etatista) , ktory nema vyhrady proti sireniu konzervativnych zasad NE-STATNYMI formami, bez prinucovania.
Etatisti sa radi tvaria NECHAPAVO , ked libertarianom prisudzuju tvrdenia, ktore libertariani vobec netvrdia. Navrhy na ZRUSENIE podpory v nezamestnanosti, socialneho poistenia, detskych pridavkov, zdravotneho poistenia - toto SU VYMYSLY prisudzovane libertarianom. Lenze libertariani toto NERUSIA, oni iba ziadaju DOBROVOLNU ucast na uvedenych socialnych agendach. Na principe DOBROVOLNEHO POISTENIA.

Hanusov nazor :
“Úlohou štátu je totiž garantovať, aby nikto, kto sa ocitne bez práce, alebo dokonca ani vôbec nechce pracovať, neumrel od hladu. Iba to, ani o chlp viac. Čo je na tom socialistické ”
- VSETKO. Kto NECHCE pracovat, nes si kludne zomrie od hladu , alebo nech zobre pre DOBROVOLNU charitu. Nik neziada zrusit DOBROVOLNU charitu.


„ A ak uznáme, že to je socialistické, ako to podkopáva morálku spoločnosti? O čo by bola morálka spoločnosti a jednotlivcov vyššia, keby otec rodiny, ktorý zrazu stratí prácu, nemal ani dočasnú záruku existenčného príjmu? “
Pan Hanus, to je DEMAGOGIA . Ja si uz desatrocia platim SOCIALNE POISTENIE, a z neho mi VYPLIVA NAROK na podporu. Ja nechcem krestansku podporu, ani etatisticku, ja mam NAROK na zaklade doterajsich odvodov. NEMIESAJTE zmluvne naroky so STATNOU podporou alebo krestanskou CHARITOU. Su to ROZNE kategorie.

A NEZASLUZENA statna podpora naozaj PODKOPAVA moralku. Kazda Z NASILIA odvodena nezasluzena davka motivuje k prizivnictvu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group