ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: Martinovi
autor: Dewey
pridané: 03-10-2005 8:53


"Slabou strankou tohto clanku je, ze neponuka ziadne univerzalne pravidlo vo vztahu k daniam a clam."

Aha, tak to, ze pouziva mozog ako ti, co bojovali kedysi proti clam, ze to nesfukol zo stola bez diskusie, je jeho slabou strankou?

"detska praca v krajinach ako Banglades alebo Pakistan je podla mna bohuliba vec. Co sa mna tyka, nikdy by som neprestal kupovat vyrobok nejakej firmy len preto, lebo ho niekde v Pakistane vyrabaju deti."

Bohumila, rozvaratene komunitne hospodarstvo a komunita, zhabana poda v prospech nadnarodnych molochov alebo kamosov, prostitucia a ako alternativa len drina v tovarni.(miesto vzdelavania). Na jednej strane bohumila cinnost, ano, preziju zo dna na den, na druhej srane okradnute deti o detstvo,zdravie,rozvoj a je tu ktosi, kto ma gule z toho tazit a presuva tam miesta na ukor normalnej pracovnej sily od nas. Snad si nemyslis, ze tam podnika pre pekne oci deti?

"Po zatvoreni tovarne sa deti zacali venovat detskej prostitucii."
Je to mozne, len si trochu pocitaj aj o tom, co tomu predchadzalo a predchadza.

"To je skvely dopad lavicovo-liberalnych opatreni. Ludia ako Dewey chcu silou mocou dobre ludom, ktori o to ani nestoja a ich pachanie dobra potom dopadne takto. Takze nech zije detska praca... az do doby, kedy tie spolocnosti nebudu dost bohate, aby poslali svoje deti do skoly, namiesto do prace. "

V provom rade, chytracik, som hovoril o tom, ze je legitimne diskutovat o clach pretoze sa v niektorych pripadoch odrazame od inych vychodisk.

Nie, nech sa urobi vsetko preto, aby detska praca neexistovala. Navyse, casto su deti k praci nutene alebo na prostituciu predavane.(a nie vzdy len zo zufalstva)
Mimochodom v krajine, kde je relativne vysoka nezamestnanost, co take urobi detska praca?
(odpoved najdes hoci uz u Smitha)
Jaj este viac sa podpise pod deformavanie miezd?
A ako zanikla detstka praca v anglicku, snad vdaka ludom s podobnym myslenim ako oplyvas Ty? Nie. Dokonca aj konzervativci, nielen liberali(ktori ju postupne obmedzovali), ju odmietali. Bohatstva uz vtedy bolo dostatok na to, aby uzivilo deti, dostatok.
Lenze kohosi zaujmom bolo vydavat uzatvaranie zmluvy medzi dietatom pod existencnym tlakom a zamestnavatelom za "slobodne". To uz ani liberali najviac inklinujuci k laissez-faire nezostali ticho.
Ostatne, zase si si vypichol jeden moment a snazis sa mi ho obuchat o hlavu ako keby si nevidel ten konflikt medzi ubudanim pracovnych miest, ich kvality v europe a ich presuvanim inam.

OK, na zaver, cize jediny argument v prospech zrusenia VSETKYCH ciel bez rozdielu je dat priestor detskej praci = pomoc detom?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group