ISSN 1335-8715

01-10-2005   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pár slov k Hoppemu

Text Hansa-Hermanna Hoppeho sa čítal napodiv dobre, hoci niektoré povinné libertariánske jazdy – keď Misesa citujú ako komunisti Marxa - bolo treba pretrpieť. Najvýstižnejšia je pasáž, keď si podáva svet zachraňujúcich neokonzervatívcov, ktorí vztýčili vlajku boja za globálnu demokraciu, kým reálne starosti vlastnej krajiny tak idú na vedľajšiu koľaj.

Reakcia na príspevok

RE: HA!
autor: Martin Hanus
pridané: 02-10-2005 22:11


K prvej otazke: to je na dlhsie, ale nijake zazracne riesenie, toboz zakon statu napr. na zvrat demografickych trendov neexistuje.
Problem je v tomto: Hoppe tvrdi, ze za vsetko moze welfare state. Ja s nim v pohlade na jednotlivosti casto krat uplne suhlasim, len si podla mna myli pricinu a nasledok. Welfare state je dosledok oslabenia moralnych hodnot, cim je menej Boha, tym je viac cloveka a tym su dolezitejsie jeho vytvory - ako stat. Predstav si, ze mas chripku - konzervativci hovoria, ze vyzdravies, ak znicis chripkovy virus. Hoppe ti vsak hovori, ze vyzdravies, ak vynajdes teplomer, ktory ti nebude ukazovat teplotu. Je na ludoch v spolocnosti, ci budu chciet liek proti virusu, alebo si prilozia Hoppeho teplomer.

PS: Ja nalepku o lavicovych liberaloch pouzivam striedmo a len ked sa hodi, takze mne to nevycitaj, ty jeden lavicovy liberal:-)))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group