ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

RE: USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 30-09-2005 9:11


1. Ja som bol osobne za vojnu v Iraku, ale za iných podmienok. Minimálne za spolupráce s inými arabskými krajinami a lepšou vojenskou prípravou. Generál Shinseky (veliteľ pozemných vojsk USA) presadzoval potrebu väčšieho počtu mužov. Tento generál je známy presadzovaním modených tredov v americkej armáde. No dnes už je to minulý čas a už nie je veliteľom pozemných síl americkej armády. Pán Bush si asi myslel, že armáde rozumie lepšie on a jeho stranícky kolegovia. Prvá vec čo urobila americká armáda po invázii, bolo posilnenie armády. Takže presadzovanie straníckych "odborníkov" poznajú i v USA. Teraz však už držím palce američanom nech to tam dajú nejako dokopy - už nie je cesta späť.
2. S tými diktátorskými krajinami je to tak, ale i tak by sa mali podľa možností USA vždy dohodnúť i na pôde OSN, alebo aspoň s čo najväčším počtom "priateľských" krajín.
3. Tie spoločnosti sú veľmi mocné a snažia sa presadzovať svoje záujmy. Ich záujmom sú čo najväčšie autá s obrovskou spotrebou. Je to ich legitímne právo. Americká administratíva si udržuvala názor, že je to tak dobre, veď v čom je problém. A zrazu sa ukázalo, že problém je tu, cena ropy rastie a autá v USA so svojím počtom a spotrebou sú významným hráčom na trhu hlavne ropných produktov. A zrazu i p.Bush vyzýva američanov na rozumnú spotrebu benzínu - asi vie prečo, a už to i on to považuje za problém USA.
5. Problém izeraelsko-palestínskych vzťahov je veľmi zložitý a USA v ńom hrali vždy dôležitú úlohu a prevažoval nekritický prísup k Izeraelu (i keď nie vždy) na čo (oprávnene) poukazovali palestínsky radikáli a využivali (zneuživali) to na svoje ciele.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group