ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

RE: USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 29-09-2005 15:02


1. A čo rok 1956, ten si nejako vynechal.
2. Žiadne prípravy na vojnu neoprávňujú druhú stranu na vojnu. Pochopil to i Izerael a v roku 1973 "nechal" na seba zaútočiť. Pomohla tomu i tajná služba, ktorá sa v tejto vojne veľmi nevyznamenala. Vojensky to bolo ťažšie, ale politicky to Izeraelu dosť pomohlo.
3. Teroristi v Libanone možno bolo treba potlačiť, ale určite nie silou armády na území druhej krajiny. I tak to Izeraelu moc nepomohlo.

A ešte jedna pikoška:
Pri vzniku Izeraela mali jeho ozbrojené sily problém so sbraňami, lebo nik nechcel zásobovať zbraňami izeraelskú armádu. Nakoniec sa niekto našiel - komunistické Československo na čele s Gotvalsom v roku 1948 začalo dodávať zbrane s požehnaním Stalina do Izeraela. Väčšina z nich bola nemecká a pochádzala ešte z čias nemeckého Wermachtu a jednotiek SS. To vojensky zachránilo Izerael v roku 1948. Zaujímali by ma čo hovoria "tvrdý" konzervatívci na tento obchod. Keďže išlo o obchod "s diablom".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group