ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

Je to zlozite
autor: LIBERTARIAN
pridané: 29-09-2005 8:21


Ano, ten rozbor stavu je pravdivy. Nadvazuje dobre na Lukacov clanok. Kym Lukac vychadzal z historickych pomerov , tento clanok zacina svoj dej uz v pritomnosti. A tym je aj inspirativny . Lebo iba inspiracia z jestvujucich pomerov a nasledne riesenie problemu ma nejaky vyznam. Takze sa POUCME :
I. NEKRITIZUJME to , co je od nas nezavisle. KRITIZUJME VLASTNE chyby. Ake su to ?

- Nespravny odhad vlastnych sil. Vo vlastnom tabore, ktory iba ako CELOK ma sancu zvitazit (KDH, OKS, SMK, DS , trosku aj ANO ) si kazdy presadzuje svoje uzko stranicke a ideologicke zaujmy, namiesto SPOLOCNEHO zaujmu.
SMK si musi uvedomit, ze dotacie do agrosektora su ZLO, a co najskor ich potlacat, kritizovat.
KDH si musi uvedomit, ze zatvaranim supermarketov v nedelu nenazenie ludi do kostolov, ze neustalim posilnovanim statnej spravy spolocnost nezlepsi, iba zviaze ludom slobodu. Ze osocovanim liberalov si mozno nakloni svojich veriacich , ale rozbije potencialne spojenectva. A hlavne – ze ETATIZMUS nie je krestanska idea. Ich viacnasobne ovladanie prave ministerstva VNUTRA , spravodlivosti a statneho SKOLSTVA je iba dokazom ich ETATICKOSTI.
OKS a DS - tito su, zial, taki nenapadni, ze im ani nie je co vycitat.
ANO – nuz tito v zachvate raketoveho „zlepsovania hospodarstva “ a „tvorby pracovnych miest“ zabudli na to, ze liberalizmus je hlavne o ochrane sukromneho majetku. Posliapat sukromne prava „pre dobro spolocnosti“ im tiez sice pritiahne par volicov, ale inych odozenie. A tiez drazdenie (a este verejne) KDHakov je kontraproduktivne.
II.
Autor clanku kritizuje mladych ludi, za kadeco. Ale nech sa pozrie ICH OCAMI na svet. Na Slovensku sa ROZKRADLO v r. 1993 az1997 cca 500 MILIARD Sk . Nikomu nic z toho rozkradnuteho nevzali , NIKOHO NEODSUDILI. KDH ako dlhodobi vladca ministerstva spravodlivosti sice prejavili vela snah, ale bezuspesne. CO SI MAJU MYSLIET MLADI LUDIA O SPRAVODLIVOSTI V STATE ????????
III. Skolstvo. Ano, skolstvo je jednou z pricin. Ale – PRECO v skolach ucitelia vyucuju v duchu komunizmu. Vela schopnych zdravo uvazujucich vzdelanych ludi by mohla nahradit bolsevickych ucitelov, lenze statom vyzadovane „pedagogicke “ vzdelanie nedava moznost nikomu, okrem tych bolsevickych.. Ktorym tie PEDAGOGICKE schopnosti natlacili komunisti.


Citat:
„ Všetky bludy sa nám akosi podozrivo často spájajú s ľavicou. Ľavica sa nám akosi podozrivo často spája so štátnym školstvom. ..........................Pokiaľ nebudú prevažovať súkromné školy nad štátnymi, nebude prevažovať ani slušná mládež nad tou zdeformovanou“
- Mudre slova. LENZE – Doteraz sa ako „sukromne“ skoly vyskytuju skoro iba CIRKEVNE skoly. Ako sa asi bude stavat KDH a jeho minister skolstva, ak si „sukromnu“ skolu zalozia komunisti, liberali, SMK ???? Akonahle sa zacali zakladat skoly s madarskym vyucovacim jazykom, slovensko povstalo - proti .

Autor napisal dobry clanok. Moje pripomienky su hlavne na dalsie zamyslenie sa.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group