ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

uvaha o pricine
autor: Zuza
pridané: 28-01-2013 21:11


Nie je to vsetko hlavne o strachu na strane prenasledovanych a sebalutosti na strane tych, co boli prenasledovani?

Nemci sa bali, ze "rozvracaci" rezimu im prekazia plan na vladnutie. Vladnut chcu ludia len z jedneho dovodu: aby neboli ovladnuti. Sami mamu strach.
Preto Nemci vymysleli tu kampan proti Zidom a dalsim, ktori splnali kriteria rozvracacov. A ktori sa nechali ovladat!
Zidia sa nechali ovladat.
Zidia, respektive tito europski ludia, ktori si takto hovorili (mozno skor potomci Chazarov), mali v sebe vypestovanu sebalutost (nevedeli sa vyrovnat so svojim osudom), mozno aj hanbu. Hanba nikdy nie je spravna, ani lutost, nic nie je "hanebne". Je to proste tak ako to je a tak to mame prijat. Ked sa niekto lutuje, zaroven sa tresta, je taky pasivny. Pretoto europski ludia, co si hovorili Zidia sa nechali takto hanobit a nebranili sa viac tomu, ked ich oznacili za "nieco menej" - zidovska hviezda a podobne.

Nacionalizmus v dobrom slova zmysle ma byt o tom, ze zachovavaj si svoju kulturu a podobne. Vtedy maj jednoduchsi zivot, ako ked sa snazis hrat na niekoho ineho, lebo raz si napr. Rom, tak mas vacsiu sancu na kvalitny zivot, ak budes zit podla romskej kultury ako ked sa budes snazit zit podla inej. Narod moc neuznavam, skor kulturu uznavam, narody vznikali podla kultur povodne.

Komunizmus ma tiez dobry zmysel. Ale je to utopia. Rovnost nemoze prist zhora. Musime ju najprv mat v sebe. Mate v sebe chut podelit sa s niekym o nieco a verit, ze on nam potom da zadarmo nieco z jeho napriklad urody ked bude mat vela? Toto vobec nie je prirodzene, no mame na to myslim potencial. Kym neverime samym sebe, nevazime si samych seba a nemame sa radi, bude stale vela nasilia. Lebo si tu doveru, uctu a lasku budeme vynucovat od druhych...Kazdy nemierovy (nasilne vynucovanie) cin sa vsak cloveku v nejakej podobe vrati.
Clanok bol pre mna prinosny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group