ISSN 1335-8715

27-09-2005   Tomáš Cuník   Komentáre   verzia pre tlač

Červená logika a paradoxy v názoroch mladých

Platené školstvo a zdravotníctvo, vojny a jadrové zbrane, USA a NATO, podnikatelia a privatizácia. Totálny nesúhlas, odmietanie, okná v pamäti alebo úplne chýbajúce poznatky z histórie, ekonomiky či absolútne zvrátená predstava o takej primitívnej veci, akou je sloboda. Kto za to môže a dá sa s tým niečo robiť?

Reakcia na príspevok

RE: Vyplach mozgu
autor: nahodný okoliduci
pridané: 04-08-2011 11:36


Ja nestíham žasnúť, ako prázdy mozog dokáže iných označovať za nevedomcov!!! Chlapec, ktorý z obdobia pred 1989 nemá odžité nič, a z obdobia po 1989 takisto ešte skoro nič, nemá naštudované zhola nič ale dokáže mať najbohorovnejší názor na to, čo nezažil, nevie o tom. Ale hlavne, že si o tom niečo myslí. Ak niekto "nevidí žiadne historicko-znalostné podknutia", tak nech si len pozrie ako rástla enomika USE pred 1. svetovou, počas nej, medzi vojnami a počas 2. svetovej a po nej. Ak si nedá ani len túto elementárnu námahu (ako autor článku tak aj jeho apológ), tak nech nepoužívajú slovné spojenie "USA pomohli". NIKDY NIČ NIKOMU NEDALI ZADARMO!!!! Zo všetkého mali profit. Počas každého ozbrojeného konfliktu im ekonomika rástla podozrivo rýchlejšie, počas vojen násobne. Príklad? Zisti si, ako zúfalo potrebovali cez vojnu kaučuk na výrobu pneumatík akomu ho americké firmy predávali? Možno uhádnej aj bez zistovania - Nemecku! Alebo ako predávali nákladné autá nemeckej mašinérii, keďže oficiálne mali zákaz obchodovať s ním? Ja to prezradím: predávali Nemecku súčiastky a v nemecku z nich americký "experi" skladali nákladiaky, na ktorých potom Nemci bojovali proti nim samým. Určite to robili z humanistických, neziskových pohnútok.
Mladý gymnazista chce niekoho presvedčiť, že 3500 nevinných z 11 septemra je väčšia tragédia, ako 15000 -20000 civilistov z Belehradu?!?! Alebo to mu nevadí?
Radím gymnazistovi: viacej študovať, menej bohorovne odsudzovať... a menej trávy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group