ISSN 1335-8715

12-02-2011   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo už demokracia nie je cool?

Je málo spoločenských zriadení, ktoré sú tak spochybňované ako demokracia. A pri tom demokracia ako spôsob spravovania spoločnosti momentálne valcuje všetko navôkol. Aj režimy, ktoré ako demokratické nemôžeme v žiadnom prípade charakterizovať, si to netrúfnu prezentovať navonok a vymýšľajú všeliaké eufemizmy s prívlastkami.

Reakcia na príspevok

RE: demokracia
autor: D
pridané: 07-04-2011 8:59


1. V poriadku. Potom mame odlisnu definiciu demokracie a to co nazyvas demokraciou je nieco ine ako ma na mysli vacsina diskutujucich na fore - volajme to napr. libertarianova demokracia. Nic Ti nebrani, podobne ako sudruhom v minulosti, k tomuto slovu vytvorit nejaku vlastnu pochybnu definiciu.

2. "Ak VäČŠINA nahradím "SILNEJŠÍ"
tak len oznamujes, stotoznujes slovo "demokracia" so slovom "vladnut", pretoze vzdy vladne v istom zmysle "silnejsi"(ako metafora) nad "slabsim".
Dolezita otazka vsak je, ako vznika ten "silnejsi" alebo "odkial pochadza jeho moc", ake su hranice uplatnovania jeho moci, do akej miery ma kazdy jednotlivec tuto volbu moznost ovplyvnit atd.

3. neviem, ake principy vladnu v dzungli, ale skor "bezpravie" a "pravo" silnejsieho(teraz doslovne), takze toto skor pripomina nejaku nepodarenu anarchiu.

4. Toto bol priklad tej kvalitnej a jasnej definicie, po ktorych volas?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group