ISSN 1335-8715

12-02-2011   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo už demokracia nie je cool?

Je málo spoločenských zriadení, ktoré sú tak spochybňované ako demokracia. A pri tom demokracia ako spôsob spravovania spoločnosti momentálne valcuje všetko navôkol. Aj režimy, ktoré ako demokratické nemôžeme v žiadnom prípade charakterizovať, si to netrúfnu prezentovať navonok a vymýšľajú všeliaké eufemizmy s prívlastkami.

Reakcia na príspevok

RE: priklad realnej demokracie
autor: dafyduck
pridané: 22-03-2011 0:10


Alfonz, myslim, ze si tu mylis pojmy. realny socializmus nema s demokraciou nic spolocne - a marx a lenin ani nemali ziadnu demokraticku ambiciu. sak svoj rezim aj ofiacialne oznacovali ako diktaturu proletariatu a hrdili sa tym. po druhej svetovej vojne sa ujal marketingovy nazov "ludova demokracia", ale to len preto, ze to prislo do mody. demokraticky system viacerych stran je nezlucitelkny so systemom jednej statostrany. ak chces najst nejaky priklad krystalickej demokracie, tak to bude nejaky nezastupitelsky system v starovekych atenach, kde sa volici stretli na namesti a formou bielych a ciernych kamienkov rozhodli otazky, ktora sa dali riesit ano/nie.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group