ISSN 1335-8715

12-02-2011   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo už demokracia nie je cool?

Je málo spoločenských zriadení, ktoré sú tak spochybňované ako demokracia. A pri tom demokracia ako spôsob spravovania spoločnosti momentálne valcuje všetko navôkol. Aj režimy, ktoré ako demokratické nemôžeme v žiadnom prípade charakterizovať, si to netrúfnu prezentovať navonok a vymýšľajú všeliaké eufemizmy s prívlastkami.

Reakcia na príspevok

priklad realnej demokracie
autor: Alfonz
pridané: 20-03-2011 20:31


Ty kokos – dobré.
Je to vlastne Hayekova – The Road to Serfdom – aplikovaná na dejiny ľudovej demokracie 20. storočia. Overenie teórie praxou – metodika tak obhajovaná samotnými klasikmi Marxom a Leninom – ukázalo, že aplikácia marxizmu-leninizmu s cieľom zaviesť slobodu a rovnosť s podporou plánovaného hospodárstva vedie iba ku vytvoreniu rovnosti na úrovni nulového súkromného vlastníctva a spoločného vlastníctva výrobných prostriedkov spoločnosti lovcov a zberačov – palíc, oštepov, šutrov, nádob na uskladnenie lesných plodín a pod.
Tých príkladov by sa asi dalo nájsť viac – napadá ma ešte pôvodný Titov juhoslovanský komunizmus, albánsky socializmus Envera Hodžu a snáď aj Mugabova spravodlivosť pre pôvodných obyvateľov Zimbabwe vychádza z podobných princípov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group